WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

4 bin 500 öğrenci mezun

4 bin 500 öğrenci mezun
Bu haber 06 Mayıs 2019 - 16:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Üniversitesi 2018-2019 akademik yılı olan son sınıf öğrencilerinin mezuniyet töreni coşkulu bir kutlamayla gerçekleşti.

Namık Kemal Üniversitesi öğrencilerinin Namık Kemal Stadı çim sahasında gerçekleşen törende 4 bin 500 öğrenci mezuniyet heyecanı yaşadı.

Namık Kemal Stadında gerçekleştirilen mezuniyet töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, geleceği inşa edecek gençleri yetiştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Mezun olan öğrencilere yeni hayatlarında başarı dileyen Şahin, “Namık Kemal Üniversitesi eğitim ve bilim hayatına her geçen gün damgasını vurur hale gelmiştir. Üniversitemiz 10 fakülte, 11 meslek yüksek okulu ve diğer bölümleriyle bilime ve eğitime katkı yapmaya devam etmektedir” dedi.

Rektör eşliğinde öğretim görevlileri, akademisyenler ve araştırma görevlileri bulunduğu toplulukla velilerin önünden geçiş yapmasıyla devamında üniversite bölüm öğrencileri geçiş yaptı.

Günün anlam ve önem konuşmasını yapan öğrencinin ardından birinci olan öğrencilerin kütüğe adlarının çakılmasıyla hatıra fotoğrafı çektirerek, ardından birincilere Rektör eşliğinde Vali ve Emniyet Müdürü Vekili tarafından hediyeleri takdim edildi.

Coşkulu bir atmosferde geçen mezuniyet törenine, mezun olan öğrencilerin aile ve yakınlarının yoğun katılımları gözlemlendi.

Mezuniyet törenine katılan 4 bin 500 öğrenci kep atarak mezuniyetlerini kutladı.

Habertrak/Özlem İnan

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler