WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

500 dolarlık yardıma tepki

500 dolarlık yardıma tepki
Bu haber 14 Haziran 2019 - 16:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Amerikan Uzay Topluluğu tarafından Model Uydu Yarışması’na katılacak olan Tekirdağlı Kamil Canberk Atik’e Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nde 500 Amerikan doları yardım edilmesi alay konusu oldu. Rakamın düşük olduğu ve arttırılması gerektiği belirtildi.

Amerikan Uzay Topluluğu tarafından 14-16 Haziran tarihleri arasında Teksas Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılacak olan Model Uydu Yarışması’na Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğrencilerinden oluşan YÖKSAT Uzay Takımı davet edildi.

Takım üyelerinden birisi de Tekirdağlı Kamil Canberk Atik’in olduğu bildirildi. Tekirdağ’da ikamet eden Orta Doğu Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü’nde eğitimine devam eden Kamil Canberk Atik isimli öğrenciye, destek vermek amacıyla Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nde yardım kararı alındı.

Bahsi geçen uluslararası yarışmada; ülkemizi temsiline destek olmak amacıyla kendisine Süleymanpaşa Belediyesi tarafından 500 Amerikan doları karşılığı gelecek şekilde Türk Lirası cinsinden nakit yardımı yapılmasına onay verildi.

Rakamın bugünkü değer ile uçak parasını bile karşılamayacak şekilde küçük bir değer ile yapılması tepki topladı. Bir partili, yaptığı açıklamada; rakamın dalga geçilecek miktarda olduğuna vurgu yaparken “Bu tip yardımları ya gereği gibi yapmalı. Ya da hiç yapmamalıyız. 500 dolar bugünkü koşullarda alay konusu edilecek bir rakam değil mi?” şeklinde tepki gösterdi.

Habertrak/Ayşe Çinar

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler