WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

7 GÜNDE REKOR ÖDEME

7 GÜNDE REKOR ÖDEME
Bu haber 28 Mayıs 2020 - 11:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 20 Mayıs’ta başlatılan askıda fatura uygulamasında hayırseverler tarafından 37. 373 TL değerinde su faturası ödemesi yapıldı.

İlk olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından başlatılan askıda fatura yardım kampanyası Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından TESKİ’nin su faturalarında 20 Mayıs’ta uygulanmaya başlandı. İhtiyaç sahiplerinin askıya fatura bıraktığı TESKİ uygulama portalında hayırseverler, askıdaki faturaları ödeyerek yardım kampanyasına büyük ilgi gösterdiler. Askıda fatura uygulamasında 7 günde 37. 373 TL değerinde 876 fatura ödendi.

İHTİYAÇ SAHİPLERİ İLE HAYIRSEVERLER BU SİSTEMDE BULUŞTURULDU

Askıda fatura uygulaması hakkında açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Bu zor günlerde sıkıntı yaşayan vatandaşlarımıza bir nebze de olsa destek olmak amacıyla “Askıda Fatura” dönemini başlattık. Ödeme güçlüğü çeken vatandaşlarımızın faturaları bu sisteme yüklenecek ve ödemeleri hayırsever vatandaşlarımız tarafından gerçekleştirilecek. Bu kampanya sayesinde ihtiyaç sahiplerini hayırsever vatandaşlarımızla buluşturacağız.
Ben de şahsım olarak askıya çıkarılan ilk 5 faturayı ödeyerek kampanyayı başlatmış bulunuyorum.

Hayırsever vatandaşlarımızı da kampanyamıza destek olmaya davet ediyorum. İhtiyaç sahiplerimize destek olacak tüm hayırsever vatandaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum. Yardımlaşma ve dayanışma içerisinde bu zor günlerin de üstesinden geleceğiz. Askıda Fatura uygulamasına destek vermek isteyen vatandaşlarımız, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi (www.tekirdag.bel.tr) ve TESKİ internet sitesi üzerinden (www.teski.gov.tr/sube/askidafatura) linkine tıklayarak sisteme yüklenen askıdaki faturalardan ödeme yapabilirler. “diyerek askıda fatura yardım kampanyasını 20 Mayıs 2020 tarihinde başlattı.

20 Mayıs’tan bu yana hayırseverler tarafından toplam 37. 373 TL değerinde 876 fatura ödendi. Habertrak/Serhat Yeşilipek

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV