WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“Adımı kullanarak gelenlerin işini yapmayın”

“Adımı kullanarak gelenlerin işini yapmayın”
Bu haber 10 Eylül 2019 - 17:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Zabıta Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümünün 193’üncü yılı kutlama etkinliğinde konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Vatandaş Kadir Albayrak’a nasıl davranıyorsanız, vatandaş Kadroş’a da öyle davranacaksınız. Toplumun bütün kesimini kucaklayacaksınız. Eşit olacaksınız” dedi.

Zabıta Teşkilatı’nın 193. kuruluş yıl dönümü kutlandı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan törende; saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Her yıl 1-7 Eylül günleri arasında kutlanan “Zabıta Haftası” dolayısıyla düzenlenen törene; Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkan Vekili Hüseyin Uzunlar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, Genel Sekreter Yardımcısı Emin Pehlivan, Zabıta Dairesi Başkanı Hasan Bayram, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Gökhan Saygı, Şenol Karaküçük ve Sabri Çınar, Zabıta personelleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

“Zabıta güçleri çok zor şartlarda çalışıyorlar”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Zabıta Teşkilatının 193’üncü yılında sizleri kutluyorum. Zabıta zaman zaman özellikle esnafımızın ve bizim kızdığımız zaman zaman sevgiyle bağrımıza bastığımız teşkilat. Zabıta güçleri çok zor şartlarda çalışıyorlar. Yaşadığımız bölgenin çevre, trafik düzenin seyyar ile dükkan sahibi arasındaki ilişkiyi kurmada önemli görevler düşüyor. Yerel hizmetlerin disipline edilmesinde çok önemli görev aldılar. Zabıta teşkilatına Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemim boyunca hep sevgiyle bakmışımdır. Yaptıkları görevin zorluğu karşısındaki mücadeleleri ile de takdir etmişimdir” şeklinde konuştu.

“Eşit olacaksınız”

Toplumun her kesimin kucaklanıp, eşit davranılması gerektiğine değinen Albayrak, “Şunun altını çizerek söylüyorum. Hiçbir zaman benim adımı kullanarak, size gelenlerin hiçbir işini yapmayın. Ben söylemedikçe. Sizlere ikinci talimatım ise vatandaş Kadir Albayrak’a nasıl davranıyorsanız vatandaş Kadroş’a da öyle davranacaksınız. Yani toplumun bütün kesimini kucaklayacaksınız. Eşit olacaksınız. Güler yüzlü olacaksınız. Bu görevlere kimse zorla getirilmedi. Vatandaş her zaman haklıdır. Yerel hizmetleri her zaman görmek ister. Yasalar çerçevesinde hareket edeceksiniz. Bu şekilde Büyükşehir Belediye Başkanı olarak arkanızdayım. Zabıta haftanız hayırlı olsun” diye konuştu.

“Önce insan anlayışıyla yaşanılabilir Tekirdağ için”

Atatürk Anıtında düzenlenen törende konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Hasan Bayram, “Cumhuriyet Döneminde çıkarılan Belediye Kanunu ile Belediyenin görevleri yeniden belirlenmiş ve Belediye hizmetlerinin icra ve takipçisi olan özel bir hizmet zabıtası kurulması ön görülmüştür. Buna göre Belediye Zabıtası Büyükşehir Belediye Kanunu ve Belediyenin   Kanunu çerçevesinde beldede esenlik, huzur, sağlık ve düzenin sağlanmasıyla görevli olup, bu amaçla Belediye meclisi tarafından alınan kararlar ve Belediye Zabıtası tarafından yerine getirilmesi gereken emir ve yasaklarla bunlara uymayanlar hakkında ceza ve diğer yaptırımları uygulamakla görevli özel zabıta kuvveti olarak tanımlanmıştır. Zabıtamız şehrimizde vatandaşlarımızın rahatı ve esenliğini sağlamak amacıyla önce insan anlayışıyla yaşanılabilir bir Tekirdağ için yer ve zaman kanunu gözetmeksizin fedakarlık yapmaktadır. Bu bilinçle Zabıta Teşkilatı olarak temiz, düzenli ve yaşanılabilir bir Tekirdağ için üzerimize düşen görevi yerine getirmek amacıyla günün 24 saat yılın 365 günü tüm gücümüzle çalışmak, halkımızın sunduğu hizmetle adalet, dürüstlük ve kaliteden ödün vermemek temel ilkemizdir” diye konuştu.

Tören konuşmaların ardından son buldu.

Habertrak/Özlem İnan

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler