WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Akay muhtarları dinledi

Akay muhtarları dinledi
Bu haber 14 Aralık 2019 - 10:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, öğle yemeğinde mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Mahalle muhtarlarından mahallelerindeki eksik ve sıkıntılar hakkında bilgi alan Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Belediyesi’nin ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Öğle yemeğinde kentte görev yapan 10 mahalle muhtarını ağırlayan Akay, yemeğe iştirak ettikleri için mahalle muhtarlarına teşekkür ettikten sonra, her mahalle muhtarından mahalleleri ile ilgili, istek ve talepleri dinledi.

“ÇÖPLÜK, KENTİMİZDE YAŞAYAN İNSANLARI RAHATSIZ EDİYOR”

Mahalle muhtarlarının istek ve taleplerini aktarmasının ardından Çerkezköy gündemini ilgilendiren iki konu hakkında açıklamalarda bulunan Akay, bunlardan birinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2016 yılında Silivri’nin Beyciler Mahallesi’nde yapılan Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin Çerkezköy için dert ve sıkıntı olmaya başladığını belirterek, “2016 yılında Çerkezköy Çöplüğü kapandı, tam hava kirliliğinden, pis kokudan kurtulduk derken İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Beyciler Köyü’nde yapılan Katı Atık Bertaraf Tesisi, İstanbul’un batı yakasının tüm çöpünü toplamaya başladı. Buradan rüzgarlı, sisli günlerde çıkan kokular Cumhuriyet Mahallesi başta olmak üzere Çerkezköy’ü sarıyor, kentimizde yaşayan insanları rahatsız ediyor” dedi.

“21 ARALIK’TA EKREM BAŞKAN DAVET ETTİ”

Durumu Ekrem Başkan’a ilettiğini vurgulayan Akay, “Bu sıkıntıyı gerçekleştirilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi ziyaretinde Ekrem İmamoğlu Başkan’a ilettim. Kendisi de bana 21 Aralık’ta bu tesisi ziyaret edeceğini ve beni de bu ziyarete davet etti. İnşallah 21 Aralık’ta o ziyarete katılıp, orası ile ilgili bilgiler alacağız, endişelerimizi, kaygılarımızı aktaracağız. Onların gelecek ile ilgili planlarını, hedeflerini dinleyeceğiz. Umarım ortak bir noktada buluşur ve bu kokunun Çerkezköy’e ulaşmasını engelleriz” diye konuştu.

“KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL”

Çerkezköy için bir diğer önemli konunun ise Hayrabolu’da yapılan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Aralık ayı Meclis toplantısında gündeme geldiğini belirten Akay, “Meclis toplantısında verilen bir önerge ile Tekirdağ’ın yeni çöp döküm sahasının Kızılpınar Mahallemizde belirlenen bir alan olması talep ediliyor. Şuanda Tekirdağ’ın çöpleri Süleymanpaşa Belediyesi sınırları içerisinde kalan Demirli Mahallesi’ndeki tesiste toplanıyor. Bizim bu talebi kabul etmemiz mümkün değil” açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER