WEB TV

HaberTrak Gazetesi Haberleri
Şükrü Işık

Anti Emperyalist Ruh

Anti Emperyalist Ruh
Bu haber 12 Şubat 2019 - 11:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Halkların kardeşliği ve barış adına şimdiye kadar yaraları kaşımamayı tercih ettik. Ama emperyalizm kan emici vahşet yüzünü, bulduğu her şey ile kamufle etmeye çalışıyor. Bakın, Ermeni meselesini de sırf Laik hali ile örnek olan Cumhuriyetimizi boğazlamak için kullanıyor. Ermeniler umurlarında bile değil. Çünkü neredeyse tüm sömürgeleri İslam ülkeleri, onların uyanması çıkarlarını ciddi biçimde sıkıntıya sokar diye korkuyorlar. Bizim dedelerimizin savunma  eylemlerini bizden soranlar, kendi dedelerinin yaptığı katliamları çoktan unutmuşlar bile. Artık bizim de yeter dememiz gerekiyor. Çünkü biz İttihat ve Terakkinin değil Kuvayi Milliyenin çocuklarıyız.

Savaş ortamı olmasına rağmen bir tek Ermeni bile Osmanlı kurşunu ile ölmemiştir. Tam tersine kendi toprağının bir bölümünden başka bir bölümüne gönderirken tüm tedbirleri almıştır. Ama köy ve kasabalardaki kadın yaşlı ve çocukları bile korumaya asker bulamayan devlet, Tehcirin de güvenliğini tam sağlayamamış olmasından yolda eşkıyaların verdiği zararları önlemede başarısız olanları, mahkeme etmiş asmıştır. Örneğin masum olan Boğazlıyan kaymakamı emperyalizme yaranmak için idam edilmiştir.

Bu bize dayatılan nasıl akıl almaz bir zorbalık ki, bir devlet soykırım yapıldı denilen halkından bir tanesine bile kurşun sıkmamış, gaz odasında boğmamış, fırınlarda yakmamış ama soykırımcı oluyor. Kırıldı denilen insanların bir kalıntısı yok. Bir milyon insanı kırıp cesetleri gizleyebilecek bir organizasyon yeryüzünde olamaz, uzayı bilmem.

Şimdi özellikle kendini komünist, sosyalist, ilerici ve yurtsever gören dostlardan bu emperyalist taarruza çanak tutmalarını değil karşı çıkmaları onurunu yaşamalarını bekleriz. Yapılan can havli ile askerini arkadan vuran, sahipsiz köy ve kasabalarda katliam yapan ve bunlara destek olanları, toprağının bir kısmından bir kısmına güvenliği için gönderme işidir.

Gönderilenlerden, Türk komşu ve arkadaşları tarafından kaçırılıp gönderilmeyenler olmuş, gidenlerden dönenler olmuş, ne yazık ki eşkıyalarca öldürülenler de olmuş. Dinci Hınçak ile ırkçı Taşnak” ın öldürdükleri, eşkıyaların öldürdüklerinden çok daha fazla diyor Rus belgeleri. Biz katillerin katliamının hesabını torunlarından sormazken, onlar savaş ortamında eşkıyaların öldürdüklerinin hesabını bizden soruyor. İçimizdeki emperyalist beslemeler ile hümanizma adına cehalet kusanlar da alkışlıyor.

Hele “özerklik” talebi olanların,  emperyalist tezleri savunması bir aymazlık mı, “Çok bilinçli politika” mı anlayamıyorum. Emperyalizmin talep ettiği toprağı Ermenilere verdik desek, bu aklı evvellere “özerk” olacak bir tek Eruh ve Şırnak kalacak.

Değerleri ile dünyanın yarısı olan Sol, ucuz söylemlerle değil onurlu eylemler ile uygarlığa katkı sağladı. Dilerim o ruhtaki anti emperyalist onuru “bizimkiler” doğru anlar.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler