WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Apartmanlar öğrenci okutuyor

Apartmanlar öğrenci okutuyor
Bu haber 15 Eylül 2018 - 12:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Olumlu sonuçlar alındı

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaklaşık 4 yıl önce başlattığı “Apartmanlarımız Okutuyor, Süleymanpaşa’nın Filizleri Yetişiyor” sosyal sorumluluk projesinde yeni dönemde burs vermek isteyen apartmanlar ve burs almak isteyen öğrenciler için kayıtlar başladı.

2017 – 2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA 150 ÖĞRENCİ BURSTAN YARARLANDI

Yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte üniversite okumaya hak kazanan öğrenciler için kampanyada yeni bir ivme kazandırmak isteyen Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi,  geçtiğimiz yıl 150 Süleymanpaşalı öğrenciye verilen katkıyı daha da çok öğrenciye çıkarmak için harekete geçti.

BİR APARTMAN YA DA TOPLULUK AYDA SADECE 200 TL İLE ÖĞRENCİ OKUTABİLECEK

Bir apartman ya da topluğun yapacağı aylık sadece 200 TL’lik bir destek ile bir öğrenciye burs imkanı sağlayan proje için apartman, topluluk yada bireysel burs verenlerin desteği bekleniyor.

EŞKİNAT: “HEDEFİMİZ HERKESİ BU PROJEYE KATMAK VE SÜREKLİLİĞİ OLAN GENİŞ BİR AĞ KURMAK”

Amaçlarının kampanyanın Süleymanpaşa genelinde yaygınlaşması olduğunu ifade eden Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat “Bu işe başladıktan sonra apartman girişine ‘Bu apartman bir üniversite öğrencisi okutuyor’ diye bir plaket astık ve farkındalık yarattık. Bu levhayı gören insanlar ‘bu nedir’ diye sorduklarında onları bilgilendiriyoruz ve herkes de bir heves uyandırıyor. Arkadaşlarımızdan ‘biz de katılalım’ diyenler oldu. Ancak bizim bu projede amacımız aramıza 3-5 kişi daha katmak değil, Süleymanpaşa genelindeki apartmanları, kişi ve kurumları da içine alarak böyle bir proje gerçekleştirip öğrenci okutulmasına vesile olmaktır. Hedefimiz herkesi bu projeye katmak ve sürekliliği olan geniş bir ağ kurmak.” dedi.

“PROJEMİZİN DÖRDÜNCÜ YILINDA DAHA DA ÇOK BİRLİK OLALIM, DAHA ÇOK ÖĞRENCİMİZİ OKUTALIM”

Projenin dördüncü yılında daha da yüksek bir katılım beklediklerini dile getiren Başkan Eşkinat; “Aylık 200 TL katılım ile bir apartman, bir topluluk ya da bireysel olarak herkesi bu kampanyaya katılıp bir öğrencimizin daha okumasına yardımcı olmaya davet ediyorum. Projemizin dördüncü yılında daha da çok birlik olalım, daha çok öğrencimizi okutalım. Yeni eğitim öğretim yılında yeni filizlerimiz için sizlerde katkı verin.” İfadelerini kullandı.

BİLGİ İÇİN ALO SÜLEYMANPAŞA

Öte yandan “Apartmanlarımız Okutuyor, Süleymanpaşa’nın Filizleri Yetişiyor” projesi ile ilgili bilgi almak, burs veren olmak ya da burs başvurusu yapmak için 0850 450 59 59 numaralı Süleymanpaşa Belediyesi Çağrı Merkezi’nden bilgi alınabileceği belirtildi. Habertrak/Ferhat Akgün

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler