WEB TV

HaberTrak Gazetesi Haberleri

Askeri personelden örnek davranış

Askeri personelden örnek davranış
Bu haber 07 Kasım 2018 - 17:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz kampüsünde  görev yapan  94 jandarma asker, “Lösemili Çocuklar Haftası “ nedeniyle kan ve kök hücre bağışında bulundu. 

Tekirdağ’ın Muratlı Yolu üzerinde bulunan  Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz kampüsünde  görev yapan  ve rütbeli askerlerin de aralarında bulunduğu 94 jandarma asker, 2-8 Kasım Lösemili çocuklar haftasında farkındalık ve lösemi hastalarına destek olmak için, kan bağışı kampanyasına katıldı.  Askerler bölük binasında kurulan kan bağış istasyonunda kan vermek için sıraya girerek kayıt işlemleri tamamladıktan sonra bağışta bulundular.

 “İNSANLARIN LÖSEMİ VE İLİK NAKLİ KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLMESİ GEREKTİĞİNİ HİSSETTİK”

Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığında görevli Kıdemli Başçavuş   Emrah İsmail Çetin  kendi çocuğunun da lösemi hastası olduğunu aynı zamanda bu hastalıkla mücadele eden biri olarak herkesi duyarlı olmaya davet etti.    Başçavuş Çetin,  “2-8 Kasım lösemili çocuklar haftasıdır. Lösemili çocuklar haftası dolayısı ile bizlerde Jandarma olarak lösemili çocuklara destek maksadıyla kök hücre konusunda buradaki personele bilinçlendirme yaptık. Daha sonra burada hem kan hem kök hücre vermek üzere yaklaşık 94 personel toplandı. Biz neden buna önayak olduk. Öncelikle bu toplumsal ve sosyal bir projedir. Sonra insanların lösemi ve ilik nakli konusunda bilinçlendirilmesi gerektiğini hissettik” dedi.

 “ÇOK SIKINTILI BİR SÜREÇ”

Lösemi hastası olan kendi çocuğunun da ablasından alınan ilik ile hayata tutunduğunu dile getiren Başçavuş  Çetin, “Benimde çocuğum lösemi hastası ve ablasından alınan ilik nakli ile hayata tutundu. Bu süreç çok sıkıntılı bir süreç bunu çok iyi biliyorum. Ülkemizde binlerce lösemi hastası çocuk ilik nakli beklemekte. Bu süre içerisinde,  maalesef ilik bulunamadığı için acı sonuçlar olmakta. Bu konuda insanların daha hassas olmasını bekliyoruz. Bu çocuklarımız çok özel çocuklar, Çok değerli çocuklar. İlik bulunamadığı dönemlerde sürekli olarak lösemi hücrelerini baskılamak için devamlı kemoterapi görüyorlar. Kemoterapi sonrası bu çocuklar inanılmaz acılar yaşıyorlar. Saçlarının dökülmesi, Kemoterapiden dolayı bir sürü organlarının iflas etmesi, vücudunda kanamalar olabiliyor. Yoğun bakıma kaldırılan çocukları gördüm ben. Lütfen bu konuda daha hassas olalım. Bir jandarma olarak bu yüzden önayak olmak istedik” diye konuştu.

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler