WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Bayram öncesi çifte mutluluk

Bayram öncesi çifte mutluluk
Bu haber 01 Haziran 2019 - 11:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Bayram öncesi çiftçilerin hesaplarına yağlı tohum desteklemeleri ve emeklilere de bayram ikramiyesi ödemeleri yatmaya başladı. Bankamatikler önünde uzun kuyruklar oluşturan çiftçi ve emekliler çifte mutluluk yaşadı.

Yağlı tohum desteklemelerinden Tekirdağ genelinde 19 bin 933 çiftçinin yararlanacak. Bugün de tüm Tekirdağ genelinde Ziraat Bankaları açık olacak.

ÇİFTÇİLERE DESTEK ÖDEMELERİ BAŞLADI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “170 bin çiftçimize 2 milyar lira destek ödemesi yapılacak” dedi. Pakdemirli’nin açıklaması şöyle: “Üreticimizin, çiftçimizin hesabına geçmeye başlayacak. Bu sene ilk defa şunu yaptık; icmalleri tamamlanmış illerimiz ve bazı imkânlar çerçevesinde bazı illeri dışarıda bırakmamız gerekiyordu. Tüm Türkiye’deki illerimizi bu işin içine alabilmek için imkânlar çerçevesinde yaklaşık yüzde 70 herkese ödeme yapıyoruz. Bugün itibarıyla çiftçimizin hesabına saat 19.00’dan sonra yüzde 70’lik yağlı tohum destek fark ödemeleri geçmiş olacak. Toplamda 3 milyar TL ödeme yapmamız gerekiyor, 170 bin çiftçimize bugün 19.00’dan itibaren 2 milyar TL’sini yani yaklaşık yüzde 70’ini ödemiş olacağız.”

12 MİLYON EMEKLİNİN BAYRAM İKRAMİYELERİ ÖDENİYOR

12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyeleri bugün hesaplara yatırılıyor. Dağıtılacak ikramiyenin toplam tutarının ise 10,7 milyar TL olacağı kaydedildi. İkramiyelerden 12 milyon emekli ve hak sahibinin yararlanacağı vurgulanırken, dağıtılacak ikramiyenin toplam tutarının ise 10,7 milyar TL olacağı kaydedildi. Emekli Sandığı emeklilerinin aylıklarının 4 ve 5 Haziran’a denk gelen aylık ödemelerinin Ramazan Bayramı dolayısıyla 3 Haziran Pazartesi günü yapılacak.

KUYRUK OLUŞTURDULAR

Tekirdağ’da emekli ve çiftçiler paralarını erken alabilmek için kamu bankaları önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Kemal Aydın isimli emekli ve çiftçi bir vatandaş, “Bayram öncesi çifte mutluluk yaşadık. Hem çiftçiyim hem de emekliyim. Torunlarıma ikramiye ile hediye alacağım. Allah hükümetimizden razı olsun” dedi.

TC kimlik sıralaması olmadan gerçekleşecek ödemelerden Tekirdağ genelinde 19 bin 933 çiftçi yararlanacak. Cumartesi günü de tüm Tekirdağ genelinde Ziraat Bankaları açık olacak.

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler