WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“Bir gün değil her gün yanlarındayız”

“Bir gün değil her gün yanlarındayız”
Bu haber 11 Şubat 2019 - 12:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ergene Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Ergene’de bulunan engelli vatandaşlarımıza Ergene Belediyesi tarafından verilen akülü araçların bakım ve onarımını yaparak engelli vatandaşlara tamir desteğinde bulunuyor.

Ergene Belediyesi engelli vatandaşlarına akülü araç tamir desteği vererek örnek bir belediyecilik çalışması sergiliyor. Ergene’de engelli vatandaşlara sadece akülü araç desteği değil, bu araçların bakım ve onarımını da üstlenen belediye engelli vatandaşların ulaşımda elleri ayakları olan araçlarını kolayca tamir ettirebilmenin sevincini yaşatıyor.

Ergene’de engelli vatandaşlara yerel hizmetlerde ve toplum hayatında her zaman öncelik tanıyan Ergene Belediyesinin önemli bir hizmete imza attığını belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Belediyemiz bünyesinde kurulan Sağlık İşleri Müdürlüğü engelli vatandaşlarımız ile yakından ilgileniyor, engellilerimize vermiş olduğumuz akülü araçların bakım, onarım ve tadilatını da üstlenen Belediyemiz bu çalışması ile engelli vatandaşlarımızın takdiri ile karşılanıyor” dedi.

Başkan Yüksel şimdiye kadar 300 adet akülü engelli aracı aküsü değişimi yapıldığını belirterek, “Ergene Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından İlçemiz genelinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 40 adet koltuk değneği, 47 adet manuel tekerlekli sandalye, 108 adet akülü engelli aracı, 132 adet hasta yatağı, 30 adet wolker, 10 adet ortopedik aparat desteği, 55.700 hasta bezi ve 4 adet işitme cihazı desteğinde bulunuldu” diye konuştu.

Habertrak/Özlem İnan

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV