WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“Bizim milletimize inancımız tamdır”

“Bizim milletimize inancımız tamdır”
Bu haber 07 Ocak 2019 - 11:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Aziz Yıldırım, Tekirdağ Karadeniz İlleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine İade-i Ziyarette Bulundu. Ziyarette konuşan Vali Yıldırım, “Biz hepimiz birimiz içiniz. Karadenizliyiz orada doğduğumuz için, Doğulu da olabilirdik, hiç önemli değil. Zenci de olabilirdik bu da hiç önemli değil. İnsan mıyız önemli olan budur” dedi.

Vali Aziz Yıldırım, Dernek binası önünde Başkan Muharrem Akyüz ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılandı.

Ziyaret programı, Vali Aziz Yıldırım’ın geçtiğimiz aylarda vefat eden eşi merhume Selma Yıldırım’a dua edilmesiyle başladı.

Daha sonra, Tekirdağ Karadeniz İlleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muharrem Akyüz’ün Derneğin faaliyetleri hakkında Vali Aziz Yıldırım ve katılımcılara bilgi vermesiyle devam etti.

Ziyarette konuşan Vali Yıldırım, “Biz hepimiz birimiz içiniz. Karadenizliyiz orada doğduğumuz için, Doğulu da olabilirdik, hiç önemli değil. Zenci de olabilirdik bu da hiç önemli değil. İnsan mıyız önemli olan budur. Bunu ortaya koymamız lazımdır. Kitabımız bir mi? Rabbimiz bir mi? Peygamberimiz bir mi? Bütün mesele budur. Aynı duyguları mı paylaşıyoruz. Devletimizi aynı şekilde mi seviyoruz. Ülkemize aynı şekilde mi sahip çıkıyoruz. 5 metre karda mücadele eden Mehmetçiklerimiz var. Bizim Mehmetçiklerimiz onlar. Hangi şehirden olursa olsun hepsi Anadolu çocuğudur. Sabah Kuzey Irak’taki bir paşamla görüştüm. Onlar bizim burada rahat edebilmemiz için gayret ediyorlar.

“BU İNSANLAR CANLARINDAN VAZGEÇİYOR”

Bu vatanın, bu milletin bekası için oradalar. Onun içindir ki hepimizin gönlü onlarla beraberdir. Dualarımız onlarla beraberdir. Onların bıraktıkları bize emanettir. Hem devlet olarak hem de millet olarak. Onun için gösterdiğiniz birlikteliği takdirle karşılıyorum. Birlik ve beraberliğinizi gösteriyor. Burada olarak tescilliyorsunuz. Çanakkale de savaşlar oluyor. Anne tarafından Çanakkale de 4 tane şehidimiz var. Bir tanesi 19 yaşında imiş. Liselerin o sene mezun vermediğini biliyoruz. Bu insanlar canlarından vazgeçiyor. Ben önemli değilim devletim önemli diyor, bu ezan, bu bayrak önemli diyor. Onun için gayret ediyorlar. Canlarından vazgeçiyorlar ve bu toprakları bize bırakıyorlar. Bu topraklara sahip çıkmak, bizim her şeyden önce gelen görevimizdir. Bunu her zaman milletimizden gördük yine görmek isteriz. Bizim, milletimize inancımız tamdır” dedi.

Program hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler