WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Bulgaristan Türkleri Derneği’nden muhteşem konser

Bulgaristan Türkleri Derneği’nden muhteşem konser
Bu haber 15 Nisan 2019 - 10:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kırklareli’nin, Babaeski İlçesi’nde faaliyet gösteren Bulgaristan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanlığı’nca, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında, “Türk Sanat Müziği ve Rumeli” türkülerinden oluşan muhteşem bir Konser düzenlendi.

Babaeski Bulgaristan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanlığı’nca, yaklaşık 25 kişiden oluşan Türk Müziği Korosu, Şef İsmet İlteralp Yönetiminde ilk konserlerini Belediye Tansa Düğün Salonu’nda verdi.

Programın açılış konuşmasını Babaeski Bulgaristan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Şentürk yaptı.

Şentürk, yaptığı konuşmada; “Kıymetli misafirlerimiz ve sevgili müzik sever dostlarımız. Sizler için Babaeski Bulgaristan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin hazırlamış olduğu Türk Sanat Müziği ve Rumeli Türkülerinden oluşan gecemize hepiniz hoş geldiniz. İki bölümden oluşan konserimizde, koro elemanlarımız; Uşak, Hicaz, Kürdi makamında şarkıların yanında, Türkiye’nin her yöresinden Türkülerden oluşan repertuarları ile 22 eser seslendirecek.” Dedi.

Muhteşem bir saz ekibi ile yaklaşık 2 saat süren konserin finalinde assolist olarak sahne alan Gülper Yurdakul, seslendirdiği eserler ile müzik severlerin adeta kulağının pasını sildi.

Koro elamanı konserin sonunda Dernek tarafından dağıtılan Türk Bayrakları eşliğinde dinleyicilerle birlikte “Bir Başkadır Benim Memleketim” şarkısını coşku ile seslendirdi.

CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan’ında katıldığı konser sonunda, Babaeski Bulgaristan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fatma Özcan,  Koro Şefi İsmet İlteralp’e, teşekkür ederek, bir buket çiçek takdim etti.

Habertrak/Metin Karakuş

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler