WEB TV

HaberTrak Gazetesi Haberleri
Hakan Türksoy

Çocuklar duymasın

Çocuklar duymasın
Bu haber 13 Mart 2019 - 10:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Siyasi rekabet yerel, ulusal tanımıyor. Ankara’da neyse diğer şehirlerde de o.

Bu durum liderlerden kaynaklanıyor. AK Parti İstanbul Büyükşehir adayı Binali Yıldırım; Yerelde beka tartışması olmaması gerektiğini söylesede Ankara ısrarla üstünde duruyor.

Burada da söyleyecek bir şey bulamayanlar dillendirmeye çalışıyor tabii. Fakat Trakya’da beka sorununu kimse ciddiye almadığı için konuyu hemen kapatıyorlar.

Öyle ya da böyle rekabet tüm hızıyla devam ediyor. Önümüzdeki günlerde hiç duymadığımız daha doğrusu aklımıza bile gelmeyecek cinsten iddialar duyarsak şaşırmayın.

Siyasi rekabet gelişmiş ülkelerde de var. İnsan algılaması eğitim, biraz zeka ve dünya görüşüyle ilgili olduğu için Amerikalı ve Avrupalı basit şeyleri yutmuyor.

Bizdeki o basit şeylerin ne olduğunu sizlerde biliyorsunuz. İlginç olan bizde bu basit konuları hala ciddiye alanların olması.

Tabii bu vatandaşlarımızın iyi niyetinden kaynaklanıyor.  Birçok vatandaşımızın aklına kötülük gelmediği için inanıyor.

Biz batıdakiler sanki böyle şeylere biraz daha alışığız. En azından son yıllarda olaylara şüpheyle bakmasını öğrendik.

Geçen gün ilginç bir şey oldu. İddiaya göre şehrimizde bulunmasından gurur duyduğumuz İtalyan ortaklı liman işletmesi çeşitli tarihlerde iş müracaatında bulunan 700 kişiye toplu mesaj atmış.

Sosyal medyada da yayınlanan mesaj aynen şöyle; “işletmemize iş başvurusunda bulunduğunuz kayıtlarımızdan anlaşılmıştır. Ekteki bilgilendirme broşüründe göreceğiniz gibi şehrimizde ilave 700 kişiye iş imkanı sağlamayı planlarken Süleymanpaşa Belediyesi yatırımlarımızı engelleyici, geciktirici kararlar almıştır. Bu sebepten iş başvurunuz bir müddet için değerlendirmeye alınmayacaktır.”

Olay şimdilik bir iddia. İlerleyen günlerde ne olduğunu anlayacağız. Anlayacağız ama Trakyalı olarak bu mesajın zamanlaması beni düşündürüyor(!)

Dediğim gibi önümüzdeki günlerde ilginç şeyler olabilir. Aklımıza gelmeyecek türden iddialar duyabiliriz.

Düşünmeden, araştırmadan hiçbir şeye inanmayın. Dostlarınızla siyaset konuşmayın. Kimseyle tartışmayın. Baktınız ortalık geriliyor hemen oradan uzaklaşın.

Daha da önemlisi evde bilhassa çocukların yanında siyaset konuşmayın. Böyle tuhaf şeyleri çocuklar duymasın(!)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler