WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Çorlulu Tiyatro Sanatçısı ödül aldı

Çorlulu Tiyatro Sanatçısı ödül aldı
Bu haber 09 Şubat 2019 - 12:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Doğru Yol Türk Kültür Sanat Derneği tarafından 1996 yılından bu yana düzenlenen Uluslararası Süleyman Brina Balkanlar Türk Kültürü Hizmet Ödülleri’nin; bu yıl 21. Ve 22’ncisi hizmet ödülleri sahiplerini buldu.

21’ncisi verilen Uluslararası Süleyman Brina Balkanlar Türk Kültürü Hizmet Ödülleri’ne layık görülen isimler arasında bu yıl Çorlulu Devlet Tiyatroları Sanatçısı ve yönetmen Orhan Kurtuldu da yer aldı.

1994 yılında hayatını kaybeden ve Kosova Türklerinin unutulmaz aydını, kültür sanat, eğitim işçisi, olarak bilinen, Tan Gazetesi’nin kurucularından, onun ilk müdürü ve sorumlu yazarı Süleyman Brina’nın anısını yaşatmak amacıyla gerçekleştirilen ‘Hizmet Ödülleri’ 22. Yaşına ulaştı.

Balkanlar’da, adına verilen en prestijli ödül olarak bilinen Uluslararası Süleyman Brina Balkanlar Türk Kültürü Hizmet Ödülleri Kosova ve Balkanlar’da olduğu gibi Uluslar arası alanda da geniş kitlelerin ilgisini çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde Zeynel Beksaç Başkanlığı’nda toplanan seçili kurul Uluslararası Süleyman Brina Balkanlar Türk Kültürü Hizmet Ödülleri’nin 21. ve 22’ncisinin sahiplerini belirledi.

Ödül almaya layık görülen isimler ise şu şekilde:

Mehmet Nuri Parmaksız, Aynur Kaplan, Soner Özbilen, Orhan Kurtuldu, Seyhan Yakubi, Atilla Klinçe (21’ncisinin sahipleri)

Vefki Hasan Özgün, Birsen Gota, Raif Kırkul, Dr. Taner Güçlütürk, Gülşen Bölükbaşı, Fikret Refeya (22’ncisinin sahipleri)

Ödül töreni ise Mayıs ayında düzenlenecek.

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler