WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Çorlu’ya yazar akını

Çorlu’ya yazar akını
Bu haber 08 Şubat 2019 - 12:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kitapseverlerin sabırsızlıkla bekledikleri Çorlu Kitap Fuarı, bu yıl da sevilen isimleri okurlarıyla buluşturacak. Erol Mütercimler, Ahmet Ümit, İnci Aral, Sinan Meydan, İsmail Küçükkaya, Şermin Yaşar, Armağan Portakal, Nilgün Bodur ve daha pek çok sevilen yazar 8-17 Şubat boyunca Çorlu’ya konuk olacak.

Çorlu Belediyesi, Özel Trakya Koleji ve Korza Fuarcılık işbirliğiyle düzenlediği 9. Çorlu Kitap Fuarı, bugün başlıyor. İsmail Küçükkaya ve Hakan Mengüç’ün katılımıyla açılışı yapılacak fuar 17 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek. 10 gün sürecek Çorlu Kitap Fuarı’nda her gün sevilen yazarların imza günleri düzenlenecek, fuara özel fiyatlarla kitaplar satılacak.

EDEBİYATTAN SİYASETE ÜNLÜ İSİMLER

Her sene binlerce kitapseveri buluşturan fuarın bu yılki konukları arasında yine çok okunan ve sosyal medyada da takip edilen tanınmış isimler bulunuyor. Erol Mütercimler, Ahmet Ümit, İnci Aral, Sinan Meydan, Kahraman Tazeoğlu, Nilgün Bodur, Müge İplikçi, Beyza Alkoç, Yeşim Akıncı, Pelin Çift, Nilgün ve Aydın Ilgaz, bu isimlerden bazıları.

ÇOK ÖZEL BİR YAZAR

Hayat Yeşil Umut Mavi, Kardeş Gibiyiz ve Aç Kapıyı Bezirgan Başı kitaplarıyla ses getiren, lise çağlarında teşhisi konulan “Friedreich ataksisi” hastalığına rağmen yazarak yaşama tutunan Evgin Atalay, bu sene Orion’a konuk olacak. Gitgide ilerleyen hastalığına rağmen yazma tutkusundan vazgeçmeyen ve iç dünyasını, yaşadıklarını okurlarıyla paylaşan Atalay, 12 Şubat Salı günü kitaplarını imzalayacak.

ÇOCUKLARA ÖZEL İMZA GÜNLERİ

9.Çorlu Kitap Fuarı’nda çocuk edebiyatının da ünlü yazarları imza günü düzenleyecek. Şermin Yaşar, Ülker Kurtcan, Fatih Erdoğan, Özgür Özgülgün, Mehmet Fırat Pürselim, Aziz Sivaslıoğlu, Anıl Basılı ve Filiz Çavuş fuardaki imza günlerinde küçük okurlarıyla buluşacak. Kitap fuarında sadece çocuklara ayrılmış özel bölümlerde her yaştan çocuk için yüzlerce kitap yer alacak.

BÖLGE YAZARLARI ÇORLU’DA BULUŞUYOR

Bölgemizden yetişen kalemlerin de hemşehrileri ve okurlarıyla buluşmasına imkan sağlayan Çorlu Kitap Fuarı, bu sene de geleneği bozmuyor. Yazdıkları kitaplarla kendi alanlarında oldukça tanınan isimler konuk oluyor. Mehmet Berk Yaltırık, Atakan Sevgi, Ayten Öztürk, Ramis Çınar, Emel Sarıkurt, Haluk Ecevit, Ali Deniz Uslu, Işıl ve Haşim Korkmaz ile Dilay Nisa Vural bu yılın konuk yazarları arasında yerini alıyor.

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler