WEB TV

HaberTrak Gazetesi Haberleri

Cumhuriyet’imizin 95. Yılı Kırklareli’nde büyük bir coşkuyla kutlandı

Cumhuriyet’imizin 95. Yılı Kırklareli’nde büyük bir coşkuyla kutlandı
Bu haber 30 Ekim 2018 - 14:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tüm ülke genelinde olduğu gibi Cumhuriyet’imizin 95. Yılı Kırklareli’nde de büyük bir coşku ve katılımla kutlandı.

Kutlama programı çerçevesinde, 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 13.00’da Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleşti.

Cumhuriyet’imizin 95. Yılı Kutlama Programı çerçevesinde Vali Osman Bilgin, 29 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 09.30’da Valilik makamında tebrikleri kabul etti.

CUMHURİYET’İMİZ 95 YAŞINDA

Kırklareli halkının yoğun ilgi gösterdiği kutlama törenlerinde; Vali Osman Bilgin, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Turan İnan ve Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, vatandaşların, tören birliklerinin, öğrencilerin ve Kırklareli halkının Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı, led ekranlardan görsel olarak Kırklareli halkına dinletildi.

Vali Osman Bilgin’in, günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra, şiirlerin okunduğu, halk oyunları gösterilerinin sergilendiği Cumhuriyet’imizin 95. Yılı kutlamaları, öğrencilerin, askeri birliklerin ve sivil toplum örgütlerinin tören geçişleri ile son buldu.

Törenlere;  Vali Osman Bilgin ile Eşi İlknur Bilgin başta olmak üzere, Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Turan İnan, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, Baro Başkanı Av. Turgay Hınız, Vali Yardımcıları, Kurum Amirleri, Şehit ve Gazi yakınları, Sivil Toplum Örgütleri, öğrenciler ve binlerce vatandaş katıldı.

Habertrak/Metin Karakuş

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler