WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Deniz turuncuya boyandı

Deniz turuncuya boyandı
Bu haber 05 Şubat 2019 - 16:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Denizanalarının görüldüğü mendirek bölgesi ilginç bir doğa olayına ev sahipliği yaptı.

Bugünlerde deniz üstünde denizanalarının görülmesi ile denizin de turuncu rengine dönmesi doğa olayına işaret edildi. Marmara Denizi’nin Tekirdağ kıyılarında onlarca denizanası görülürken, denizanalarının görüldüğü bölgeler turuncuya boyandı.

Sabah saatlerinde Tekirdağ’ın merkez ilçesi Süleymanpaşa’da bulunan sahil kesiminde turuncu renk ve denizanaları, vatandaşlar arasında da merak konusu oldu. Olayın çok sık yaşanmadığını ancak bazı dönemlerde hava ve deniz suyunun ani soğumasından dolayı denizanaları limana akın ettiğini ve böyle bir durumu ilk kez gördüklerini belirten vatandaşlar ise şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Bazı vatandaşlar durumun deniz kirliğinden meydana geldiğini ifade etti. Uzmanlar tarafından da yapılan açıklamada ise deniz suyu ısısı ve denizde artan kirlilik nedeniyle kıyılarda denizanası görülebileceği belirtilerek, ” Denizin sığ olduğu kesimlerin bu şekilde kirlenmesi neticesinde denizanalarının da ölümleriyle deniz kıyılarında turuncu renkli bir su tabakası oluşur. Bu durumu önlemek ve denizlerdeki ekosistemi korumak için denizlerimizi temiz tutalım ve koruyalım” denildi.

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler