WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“Denizlerimize büyük önem veriyoruz”

“Denizlerimize büyük önem veriyoruz”
Bu haber 02 Temmuz 2019 - 14:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

93. Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Tekirdağ’da bayram kapsamında düzenlenen etkinlikler ve yarışmalarla kutlandı.

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın, Türkiye’nin bağımsızlığının önemli bir parçası olduğuna vurgu yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ’a geldiğimizde ise ilimiz, iki denize de komşu konumunda bulunan birkaç ilden bir tanesi. O yüzden Kabotaj Bayramı kentimiz için de çok önemli bir bayramdır. Biz de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, denizlerimize büyük önem veriyoruz. Mavi Bayraklı sahillerimiz, Batı Atıksu Arıtma tesisi ve sahillerimizde yapılan periyodik temizlikler verdiğimiz önemin göstergelerinden sadece birkaçı.” Dedi.

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 93’üncü yıl kutlamaları kapsamında Tekirdağ’da çeşitli etkinlikler düzenlendi. Etkinlik kapsamında sabah saatlerinden itibaren vatandaşlara deniz turu düzenlendi. Etkinlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve protokol üyeleri tarafından denize çelenk bırakıldı.

“KENTİMİZ İÇİN DE ÇOK ÖNEMLİ BİR BAYRAM”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın kent için önemli bir bayram olduğunu belirterek, “Osmanlı Devleti’nden kalan kapitülasyonların ortadan kaldırıldığı gündür kabotaj bayramı. Kurtuluş Savaşı’ndan sonra denizlerde de bağımsızlığımızı ilan ettiğimiz gündür. Türkiye’nin bağımsızlığının önemli bir parçasıdır. Üç tarafımız da denizlerle çevrili olduğu için denizlerdeki hâkimiyetimiz de çok önemlidir. Tekirdağ’a geldiğimizde ise ilimiz, iki denize de komşu konumunda bulunan birkaç ilden bir tanesi. O yüzden Kabotaj Bayramı kentimiz için de çok önemli bir bayramdır. Biz de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, denizlerimize büyük önem veriyoruz. Mavi Bayraklı sahillerimiz, Batı Atıksu Arıtma tesisi ve sahillerimizde yapılan periyodik temizlikler verdiğimiz önemin göstergelerinden sadece birkaçı.” dedi.

VATANDAŞLARA BALIK EKMEK İKRAM EDİLDİ

93. Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri kapsamında vatandaşlar hem deniz turunun keyfini çıkarma hem de canlı müzik eşliğinde eğlenme fırsatı yakaladı. Eski Büyük İskele’de yüzme yarışı, motorlu tekne yarışı ve deniz içi korteji gerçekleşti. Sahil dolgu alanında yapılan konuşmaların ardından ise Eski Liman’da uzun balık ekmek kuyrukları oluştu. Balık ekmeğin dağıtılacağını duyan vatandaşlar saatler öncesinden sıraya girdi.Vatandaşlar arasında zaman zaman arbede yaşanırken, pişirdikleri balıkları dağıtan görevliler de zor anlar yaşadı.

Süleymanpaşa ilçesi Sahil Dolgu Alanında gerçekleşen etkinliklere Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TESKİ Genel Müdür Vekili Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Fatih Ünsal, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkan Vekili Serap Uluç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

93. Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamındaki etkinlikler Başkan Kadir Albayrak ve Genel Sekreter Vekili Fatih Ünsal tarafından yarışmalarda dereceye giren finalistlere ödüllerinin verilmesi ile son buldu.

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler