WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Devlet Hastanesinde tam teçhizatlı koruma

Devlet Hastanesinde tam teçhizatlı koruma
Bu haber 16 Mart 2020 - 15:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ Devlet Hastanesinde korona virüsü tedbirleri kapsamında her gün düzenli olarak pülverizatör ile dezenfekte çalışması yapılıyor.  

Alınan sıkı tedbirleri aktaran Tekirdağ Devlet Hastanesi Başhekimi Serhat Göçer, “Bakanlığımız Dünya örneklerini yakından takip ederek süreci imrenilecek bir profesyonellikle idare ediyor. Fakat hepimize çok büyük görevler düşüyor.” ifadelerini kaydetti.

“HAZİRAN 2020’YE KADAR REÇETESİZ İLAÇ ALABİLECEKLER”

Devlet hastanesinin her gün düzenli olarak dezenfekte edildiğini dile getiren Tekirdağ Devlet Hastanesi Başhekimi Serhat Göçer; “Tekirdağ Devlet Hastanemizde pülverizatör ile tüm yüzeylerde dezenfeksiyon sağlamak amacıyla 13 Mart itibarı her gün işlem yapılacaktır. Bakanlığımız Dünya örneklerini yakından takip ederek süreci imrenilecek bir profesyonellikle idare ediyor. Fakat hepimize çok büyük görevler düşüyor. Kronik hastalık nedeniyle raporlu ilaç kullananlar rapor tarihi geçse bile Haziran 2020 ye kadar reçetesiz olarak ilaçlarını eczanelerden direk alabilecek. Bu yaş grubundaki raporlu ilaç kullananları bilgilendirelim. Hastaneye veya aile hekimine ilaç yazdırmak için başvurmalarına gerek yok. Lütfen Sağlık Bakanlığımızın rehberleri doğrultusunda hareket edelim.” dedi. Habertrak/Serhat Yeşilipek

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler