WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

DOÇEK yoğun bir haftayı geride bıraktı

DOÇEK yoğun bir haftayı geride bıraktı
Bu haber 11 Haziran 2019 - 10:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şarköy’e bağlı Uçmakdere Köyü, Trakya’nın önemli yamaç paraşütü noktalarından biri. Doğa sporlarından Yamaç paraşütü ve Tandem (İki kişilik yapılan uçuş) için Uçmakdere’ ye sabah saatlerinde yola çıkan Doçek’liler Marmara Denizini’nin eşşiz manzarası ile adeta büyülendiler. Yolcular deneyimli pilotlarla büyük küçük demeden keyifle uçuşlarını tamamladılar. Ekip Tandemi gelecek aylarda tekrarlamak üzere Keşan’a sorunsuz bir şekilde döndüler.

DOÇEK’ in en küçük katılımcılarından 8 yaşında olan yürüyüş, voleybol, kamp her türlü faaliyete ailesiyle katılım sağlayan Doğa Duman “Doçek’ i çok sevdiğini Tandem yaparken çok keyif aldığını ve yine uçmak istediğini” belirterek büyüdüğünde ise Yamaç Paraşütü yapmak istediğini söyledi.

DOÇEK SAROS KÖRFEZİNDE KAMP GERÇEKLEŞTİRDİ

DOÇEK 5-6-7 Haziran 2019 tarihleri arasında Tek Meşe adını verdikleri kamp da yine bir aradaydı. Öğlen saatlerinde buluşup konvoy halinde kamp yerine ulaştıktan sonra çadırlarını kuran ekip huzurla tatil günlerinin keyfini çıkardılar. İlk önce küçük Doçek’liler denize koştular, akşamları hep beraber keyifle hazırlanan yemeklerin lezzetinin yanında, açık havada yıldızları izlerken bir yandan bülbül seslerini dinlediler. Sohbet ettiler bağlama çaldılar, türküler söylediler. Dileyenler, balık tuttular yakın ormanda yürüyüş yaptılar. Hem dinlenip hem eğlenen Doçek’liler doğada olmanın keyfini çıkardılar.

DOÇEK TEKİRDAĞ KİRAZ FESTİVALİNDE AÇILAN 57. ALAY STANDINDAYDI

DOÇEK üyeleri kamp sonrası Tekirdağ Kiraz Kiraz Festivalinde açılan 57. Alay standını ziyaret etmek amacıyla Tekirdağ’daydı. Öğleden sonra yola çıkan 27.Alayı oluşturan üyeler 57. Alay standına vardı. “Dönmeyi Düşünmediler” sözüyle özdeşleşmiş olan 57.Alayın temsili komutanı Hikmet Selim yaptığı açıklamada “Bu standın açılmak istenilme nedeni ise 1915 de şehit olanların 104 yıl sonra nasıl karşılanacağı ve geri dönemeyenlere saygı istenmesidir.” dedi. Doçek’liler ziyaretin ardından, sahil de yapılan kısa gezi sonrası Keşan’a döndüler.

DOÇEK İĞNEADA LONGOZ ORMANLARINDA YÜRÜDÜ

70 kişinin katılımıyla sabah erken saatlerinde Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı İğneada’da doğal güzelliklerin bozulmadığı dünyada ender görülen Longoz Ormanlarına doğru yola çıktılar. Yolda verdikleri kahvaltı molasının ardından İğneada’ya vardılar. Sıcak hava da yapılan bu yürüyüş ormanın kendisine has serinliği sebebiyle, oldukça keyif verdi.

Yürüyüşe katılanlar kesinlikle görülmeye değer olan Longoz Milli Parkını oldukça beğendiler.

Kendisine has bitki örtüsü ve yine burayı seçen özel canlıların yaşadığı ekosistem yapısıyla bir doğa harikası olan Longozlarda yürüdüler, gölleri gezdiler.

Longoz (Su Basar) ormanlarının değerli bir ekosisteme sahip olduğunu yakından görme şansına eriştiler. Alabildiğine her ton yeşilin hakim olduğu bu yer herkesi kendisine hayran bıraktı.

Ormanın içinde verilen öğlen molasının keyfi ayrıydı, diyen Doçek’ liler bu rotada huzur bulduklarını ve macera adını verdikleri ormanın tam içinden Karadeniz sularının sahilde ekibi karşılamasıyla biten keyifli bir yürüyüş gerçekleştirdiler.

Sezonun son parkurunun da sorunsuz bir şekilde bitmesiyle diğer faaliyetlere devam edileceğini belirten yetkililer, tüm katılımcılara teşekkür ettiler.

Habertrak/Özlem İnan

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler