WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Emniyet gücünü katladı

Emniyet gücünü katladı
Bu haber 15 Mayıs 2019 - 16:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

 

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğüne alınan 22 araç, Vali ve İl Emniyet Müdürünün de katılımıyla kurban kesilerek, dualarla teslim alındı. Vali Yıldırım, “Kendi malımızdan daha öte görmemiz gerekiyor. Bizim bunlara çok iyi sahip çıkmamız lazım” dedi.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğünce merkez ve ilçelere dağıtılmak üzere alınan 22 araç için İl Emniyet Müdürlüğü önünde tören gerçekleştirildi. Törene, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, İl Jandarma Komutanı Albay Şahin Karakaş, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın’ın yanı sıra emniyet müdürlüğünde görevli çok sayıda polis katıldı. Törende kurban kesilmesinin ardından dualar okunarak, emniyet müdürlüğü bünyesine alınan yeni araçların kazasız belasız hayırlı günlerde kullanılması temennisinde bulunuldu.

  “KENDİMİZİ ÇOK MUTLU HİSSEDERDİK”

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, karakollarda bir araç olduğunda bile mutlu hissettiklerine değinerek, “Eskiden karakollarımızda bile bir tane aracımız olduğunda kendimizi çok mutlu hissederdik. Ama o zaman gücümüz bu kadardı. Bugün bakıyorsunuz ki Türk Polis Teşkilatı 300 binin üzerinde personel adetiyle gerekli ve neredeyse yeterli araç gereciyle bugün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşımıza da ülkemizde yaşayan yabancılara da hatta zaman zaman dışarıdan gelen insanlara da hizmet vermektedir” diye konuştu.

  “KENDİLERİNİ DAHA EMNİYETTE HİSSEDİYORLAR”

Vali Yıldırım, alınan araçların Türk vatandaşının hizmetinde olduğunu ifade ederek, “Bu aslında bakarsanız, bizim tarafımızdan emniyet teşkilatı tarafından kullanılacak belki ama muhakkak ki bu Türk vatandaşının hizmetinde, Tekirdağlı vatandaşın hizmetinde kullanılacak. Emniyet mensubu kardeşlerim de Tekirdağ’daki güvenliğin sağlanması açısından oynadıkları rolle burası güvenli bir şehirdir, burası güvenli bir beldedir diye en güzel şekilde hizmetini yapıp övünecektir. Bu kadar güzel ki pek çok emekli arkadaşımız burada yerleşip kalıyor. Kendilerini daha güvende, daha emniyette hissediyorlar” şeklinde konuştu.

  “ÇOK İYİ SAHİP ÇIKMAMIZ LAZIM”

Yıldırım, alınan araçlara kendi araçlarından daha iyi bir şekilde sahip çıkılması gerektiğini de vurgulayarak, “Kendi malımızdan daha öte görmemiz gerekiyor. Bizim bunlara çok iyi sahip çıkmamız lazım” açıklamasında bulundu.

Kurbanın kesilmesi ve duaların edilmesinin ardından Vali Aziz Yıldırım ve İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, teslim alınan araçları inceledi. Vali Yıldırım araçlar hakkında bilgi alarak, “Emniyetimiz için hayırlı uğurlu olsun” ifadelerinde bulundu.

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler