WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Eren’den Varma’ya Yanıt

Eren’den Varma’ya Yanıt
Bu haber 01 Haziran 2020 - 18:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eğitim İş Tekirdağ Şube Başkanı Hüseyin Eren, yaptığı açıklama ile Türk Eğitim Sen Tekirdağ Şube Başkanı Kamuran Varma’ya yanıt verdi.

“ENERJİSİNİ BANA DEĞİL, ÖĞRETMENLERİ SUÇLAYAN KİŞİYE HARCAMALI”

Eğitim İş Tekirdağ Şube Başkanı Hüseyin Eren, Varma’ya verdiği cevapta; “Bir yazı yazdım. İl Milli Eğitim Müdürünün bir watsapp yazısı üzerine. Bu yazıda sayın müdür kaba, kırıcı bir dille EBA derslerine katılımın düşük olduğunu söylüyor, sorumlusu olarak da müdür ve öğretmenleri gösteriyordu. Yazımı tekrar etmenin anlamı yok. Sayfam herkese açık okuyabilirler. SUÇLU BULUNDU yazısı.

Şimdi bu sendika başkanı isim vermeden beni eleştirmiş. Şöyle demiş:
” Üzülerek belirtmek gerekir ki bazı kişi ve kuruluşlar; yapılan çalışmaları ve çalışmaları
gerçekleştirenleri itibarsızlaştırmaya dönük talihsiz açıklamalar yapmakta, çalışmalarda gönüllü olarak yer alan yönetici ve öğretmenlerin moral ve motivasyonlarını olumsuz etkilemektedir.” Eba da görev alanlardan söz ediyor. EBA ‘nın mutfağında çalışan emekçilerden. İddiasına göre bu arkadaşların moral ve motivasyonunu bozmuşum. Oysa yazımda il müdürünün üslubunu eleştirmiştim bu çalışanları değil. Nasıl böyle bir yorum çıkıyor anlamış değilim.

EBA da çalışanlara değil karar vericilere eleştiri yapmıştım. İl müdürünün watsapp mesajından öğretmenler adına rahatsız olmayan sendika da başkan da olmaz, olmamalı. Enerjisini bana değil, öğretmenleri suçlayan kişiye harcamalı. Ama yapmamış! Watsapp mesajı ile kırıcı bir üslup kullanan il müdürüne methiyeler düzmüş. Okuduğunu anlamak birikim ister. Watsapp mesajını bilip de tepki göstermemek aldığım sorumluluğu yerine getirmemek demektir. Ben bunu yapamam. Haber detaylarında görüyorum ki eba canlı ders uygulamaları, portal sınavlarda öğrencilerin çoğunluğuna ulaşıldı gibi bir algı yaratılmış. Ek’de paylaştığım görüntü meb verisidir. LGS portal sınavında bir ilçemizde var olan katılım oranını göstermektedir. Ne yazık ki verilere bakıldığında, ilgili başkanın verileri tersten okuduğu anlaşılmaktadır. Daha acı olan sendika ilgili başkanı temsil etmesi gerektiği eğitim emekçilerinden o kadar uzaklaştırmıştır ki eba canlı ders katılım durumundan haberdar değildir. Temsil etmesi gerektiği emek sınıfını unutup bürokrasinin basın sözcülüğüne soyunmuştur. “diye konuştu.

Habertrak/Serhat Yeşilipek

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV