WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Ergene’de 30 Ağustos coşkusu

Ergene’de 30 Ağustos coşkusu
Bu haber 02 Eylül 2019 - 17:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Ergene İlçesinde de çeşitli etkinlik ve törenlerle kutlandı. Marmaracık mahallesinde gerçekleşen bayram kutlamasında büyük coşku yaşandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı Ergene İlçesi Marmaracık mahallesinde yoğun bir katılım ile kutlandı. Kutlama programının başlangıcında Atatürk anıtına çelenk sunma töreni gerçekleşti. Çelenk sunma törenine Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Ergene Garnizon Komutanı Topçu Albay Mehmet İçlibaş, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Başkan Yardımcıları Mehmet Cebeci, Yüksel Baydarlı, Ayça Albayraktar, Ergene Belediyesi Meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çelenk sunma töreni, çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla son buldu.

Çelenk sunma töreninin ardından Ergene Kaymakamlığında tebrikat töreni gerçekleştirildi. Ergene Kaymakamlığında gerçekleşen tebrikat töreninde Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Ergene Garnizon Komutanı Topçu Albay Mehmet İçlibaş ve Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel tebrikleri kabul etti.

Ergene Kaymakamlığında gerçekleşen tebrikat töreninin ardından Marmaracık mahallesindeki tören alanına geçildi. Tören alanında Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Ergene Garnizon Komutanı Topçu Albay Mehmet İçlibaş ve Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel askerlerin, vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutladı.

Marmaracık mahallesinde gerçekleşen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı saygı duruşu ve İstiklal Marşımızı okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirlerin ardından Halk Dansları Topluluğu halk oyunları gösterilerini sundu. Halk oyunları gösterilerinin ardından resmî tören geçişi yapılarak bayram programı sona erdi.

Habertrak/Özlem İnan

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler