WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Ergeneli kursiyer kendi iş yerini açtı

Ergeneli kursiyer kendi iş yerini açtı
Bu haber 15 Ekim 2019 - 15:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ergene Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu meslek edindirme kursu olan Bayan Kuaförlüğü kursunda eğitim alan Semra Eren kendi iş yerini açarken, açılış kurdelesini Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel kesti.

Ergene’de daha önce Ulaş Mahallesi’nde Züleyha Akbulut isimli kursiyer kendi dükkanını açarken şimdi de Semra Eren isimli bir başka kursiyer de Velimeşe Mahallesi’nde kendi dükkanını açtı. Ergenede kadınlara istihdam sağlayan Ergene Belediyesi düzenlemiş olduğu Bayan Kuaförlük kursu ile Velimeşe Mahallesi’nde Semra Eren isimli kursiyere de kendi işini kurmasına imkân sağladı. 9 ay süren kursu başarıyla tamamlayıp almış olduğu sertifika sonrasında çıraklık eğitim okuluna da başvuran Eren buradan da çıraklık belgesini teslim aldı. Velimeşe Mahallesi’nde kendi işini kuran Eren Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in de katılımıyla iş yerinin resmi açılışını gerçekleştirdi.

Açılış kurdelesini kesen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene Belediyesi olarak her zaman kadınlara destek verdik vermeye de devam ediyoruz. Kadınlarımıza sağladığımız istihdam ile onları iş sahibi yaparak ev ekonomilerine katkıda bulunmalarına yardımcı oluyoruz. Bugün burada işte bunun örneğini sizlerle birlikte bir kez daha yaşıyoruz. Belediyemizin kursunu başarıyla tamamlayıp kendi iş yerini açan Semra Eren hanımefendiye hayırlı olsun dileklerinde bulunuyorum” dedi.

Velimeşe Mahallesi’nde gerçekleşen açılışa Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in yanı sıra Ergene Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Cebeci, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ayrıca Meslek Edindirme kurslarının Ergene’de devam edeceğini de belirtti.

Habertrak/Zekiye Türkkan

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV