WEB TV

HaberTrak Gazetesi Haberleri

ESTAB Meclisi Toplandı

ESTAB Meclisi Toplandı
Bu haber 08 Kasım 2018 - 13:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ESTAB (Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği)’ın Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

ESTAB Meclis Başkan Vekili Neval Karaatlı başkanlığında Keşan Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak Birlik’in 2019 yılı bütçesi görüşüldü.  Birlik Müdürü Andaç Gedik, Birlik’in bütçesini 1.293.605 TL olarak hazırladıklarını ifade etti.

Birlik Bütçesi’nin oybirliği ile kabul edilmesinden sonra Birlik’in faaliyet alanı içerisinde bulunan Turizm Belgesi olan ve Turizm Belgesi olmayan otel, pansiyon ve konaklama tesislerinden alınacak olan katılım payının belirlenmesi konusu görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonrası daha önce Turizm Belgesi olan tesislerden yıllık yatak başına alınan 30 TL’lik bedel 35 TL’ye,  Turizm Belgesi olmayan tesislerden de yıllık yatak başına 15 TL olan ücret 20 TL’ye oybirliği ile çıkarıldı.

Birlik Denetim Komisyonu’na; Neval Karaatlı, Nurgül Yıldırım ve Bayram Şeker’in seçilmesiyle devam eden toplantıda daha sonra 2019 yılında 1 adet sözleşmeli personel çalıştırılması oybirliği ile kabul edildi. İpsala Belediyesi’nin kendi belediye meclisinde aldığı karar gereği birlikten çıkmak istemesine ilişkin Birlik Tüzük değişikliğinin oybirliği ile kabul edilmesinden sonra toplantı, TANAP Doğalgaz İletişim A.Ş.’ye  Proje yardımı konusunda Birlik Başkanı’na yetki verilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Toplantı Birlik’e 2018 yılı Ek Bütçe yapılmasının oybirliğiyle kabulü ile sona erdi.

Habertrak/Özlem İnan

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler