WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Facianın eşiğinden dönüldü

Facianın eşiğinden dönüldü
Bu haber 29 Ağustos 2019 - 17:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Tekirdağ’da dün akşam saatlerinde büyük bütçe ayrılarak yapımı tamamlanan İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasının giriş kısmında bulunan 500 kilogramlık bir alanın tavanı çöktü. O an tesadüfen kimsenin bulunmayışı büyük bir faciayı önledi.

BÜYÜK BİR TEHLİKE ATLATILDI

Binanın ana giriş kapısının sol tarafında kalan ve “T.C Milli Eğitim Bakanlığı” yazısının alt kısmında yer alan tavan bölümü çöktü. Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan personelin uzun zaman geçirdikleri yerlerden biri olan bu alanın çökmesi, şok etkisi yarattı. Personelin aynı zamanda serbest zamanlarını geçirdikleri yer olan bu alanda, büyük bir tehlike atlatıldı.

TEDİRGİNLİKLE KARŞILANDI

“Binanın yapımında bir hata mı var?” sorusunu akıllara getiren bu olay,personeller tarafından da tedirginlikle karşılandı. Çok sert ve aynı zamanda kalın bir malzemenin kullanıldığı bu yapının çökmesi, binanın güvenliği konusunda da şüpheleri arttırdı.

KORKUYA NEDEN OLDU

Hizmete gireli çok kısa bir zaman olmasına rağmen, büyük bütçe ayrılarak yapılan binanın, bir kısmının çökmesi bu ve buna benzer sorunların binanın diğer kısımlarında da aynı sorunun olup olmadığı personeller arasında korkuya neden oldu.

NASIL BİR ÖNLEM ALINACAK?

500 kilogram ağırlığında ve 12 metrekarelik bir cismin, mesai saatleri içinde düşmüş olma ihtimali ise akıllara durgunluk verdi. Olası bir deprem sonucunda ise binanın akıbeti akıllarda soru işareti yarattı. Bu konuda kamuoyuna bilgi verilmesi ve personelin de bilgilendirilmesi özellikle üzerinde durulması gereken konulardan biri arasında gösterilirken, çok sayıda öğretmen, öğrenci, personel ve vatandaşın uğrak noktası olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasının güvenliği konusunda yetkililerin, nasıl bir önlem alacağı merak ediliyor.

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler