WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Görenler şok oldu!

Görenler şok oldu!
Bu haber 14 Haziran 2019 - 15:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 Tekirdağ’da deniz dibine dalış yapan dalgıçlar, onlarca atığı denizin dibinden çıkartarak, denizi temizlendi.

‘2050 yılında balıktan çok plastik olacağını biliyor musunuz?’ pankartını açan deniz polisi dalgıç ekipleri dalgıç kıyafetleriyle denize daldı.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından sahil dolgu alanında farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, belediye ve Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliğinde görevli 6 dalgıç deniz dibi temizliği yaptı.

DENİZİN DİBİNDE YOK YOKTU

Yaklaşık bir saat süren temizlik çalışmasında denizden 15’ten fazla araç lastiği, su şişeleri, alkol şişeleri, tabure, sandalye, lavabo, tabak, bardak, metrelerce ip, plastik, musluk, cam ürünleri vatandaşların meraklı bakışları arasında çıkarıldı.

Belediye Fen İşleri Müdürü Kenan Taşkın, “Çevre Haftası etkinliklerinden dolayı Süleymanpaşa Belediyesi olarak, bizlerde şu an bulunduğunuz alanda deniz kirliliğine dikkat çekilmesi amacıyla Tekirdağ Valiliğimiz, İl Emniyet Müdürlüğümüz, Sualtı Grup Amirliği çalışan dalgıç arkadaşlarımızla birlikte bu etkinliği çıkan atıklarla burada size ve Süleymanpaşa halkımıza bu konuda çevre duyarlılığı noktasında hep birlikte uyarılarımız olacak. 13- 16 tarihleri arasında bir standımız Sahil Dolgu alanında olacak.Süleymanpaşa halkımızı standımıza bekliyoruz” diye konuştu. Bu tür etkinliklere devam edeceklerini aktaran Taşkın, Sualtı Grup Amirliği dalgıçlarına teşekkür etti.
Etkinlikte çıkartılan atık malzemeler, gün boyunca sahilde sergilenecek.

Atık toplama etkinliklerinin devamında ise Başkan Cüneyt Yüksel, en çok atık toplayan okulları ödüllendirdi.

EN ÇOK ATIK TOPLAYAN OKULLARA TEŞEKKÜR BELGESİ

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel Süleymanpaşa Uygulamalı Çevre Eğitimi Projesi (SUÇEP) kapsamında düzenlenen atık toplama yarışmasında derece giren okullara teşekkür belgesi verdi.

Süleymanpaşa Tarihi Belediye Binası’nda gerçekleşen törende Fatih Anadolu Lisesi üçüncü, 100. Yıl Mehmet Sadık Özyüksel Ortaokulu ikinci Barbaros Ortaokulu ise birinci olarak teşekkür belgelerini Başkan Yüksel’den aldı.

“SİZLER GELECEĞE DAHA UMUTLA BAKMAMIZI SAĞLIYORSUNUZ”

Okul temsilcilerini tebrik ederek bir konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel; “Geri dönüşebilir atıklar konusunda bu kadar duyarlı öğrencilerimiz ve eğitimcilerimizin olması mutluluk verici. Sizler geleceğe daha umutla bakmamızı sağlıyorsunuz. Hepinizin emeklerine sağlık.” dedi.

“ÇEVRECİ ÖĞRENCİLERE SÜRPRİZLERİMİZ OLACAK”

2019-2020 Eğitim Öğretim yılının başlaması ile birlikte çevreci okullara bir müjde de veren Başkan Yüksel, “Arkadaşlarıma talimat verdim. Çevreyi bu kadar düşünen gençlerin olduğu okullarda biz de Süleymanpaşa Belediyesi olarak onları biraz daha fazla düşünmeliyiz. Yeni eğitim öğretim yılının ilk haftasında bu değerli okullarımıza Süleymanpaşa Belediyesi olarak sürprizlerimiz olacak. Çocuklarımıza şimdiden müjdemiz olsun.” ifadelerini kullandı.

 Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler