WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Güven için jandarma ve polis el ele

Güven için jandarma ve polis el ele
Bu haber 09 Mayıs 2019 - 17:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı ve Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından “Karayolu Trafik Güvenliği Haftası” etkinlikleri kapsamında sürücülere broşür ve çeşitli hediyeler verildi.

Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında yapılan uygulamada polis ekiplerinin araçları hediyeleri vermek için yoldan çevirmesine sürücüler kısa süreli şaşkınlık yaşadı. Ardından diğer sürücüler ise minik öğrencileri üniforma ile görmesiyle yüzlerindeki tebessümle yoluna koyuldu.

Etkinlikler kapsamında İl Jandarma Komutanlığı önünde yapılan uygulamada minik öğrenciler polis ve jandarma üniformasıyla yoldan çevrilen araçların sürücü belgelerini ve araca ait evrakları kontrol ederek, yolculara önemli uyarılarda bulundu.

“Karayolu Trafik Güvenliği Haftası” çerçevesinde öğrencilerin de katılımıyla gerçekleştirilen trafik uygulamasında, araç sürücüleri durdurularak el broşürleri verildi. Öğrenciler, sürücüleri trafik kurallarına uymaları ve emniyet kemeri takmaları yönünde uyardı.

Öğrencilerle yapılan trafik uygulamasında öğrencilere boya ve boya kalemleri hediye edildi. Ayrıca yoldan geçen sürücülerin araçlarında bulunan çocuklara da minik öğrenciler boya ve boya kalemleri uzattılar.

Trafikte uyulması gereken kuralların yer aldığı broşürleri alan araç sürücüleri de uygulamadan dolayı polislere teşekkür etti.

Habertrak/Özlem İnan

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler