WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika
Hakan Türksoy

Güzel şeyler olacak

Güzel şeyler olacak
Bu haber 10 Nisan 2019 - 16:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Süleymanpaşa Belediyesi’nin Akp’ye geçmesinden sonra Süleymanpaşa’da çok güzel şeylerin olacağını söylüyorlar. Tabii bunu daha çok yeni başkanın etrafındakiler söylüyor.

Başkanın arkasında iktidar desteği de var. Bir şeyler olacağı kesin. Umarım güzel şeyler olur. Beş yıl sonra etrafa dikkatle bakıp güzellik adına yapılanları göreceğiz.

Dün Kesmekaya Sokak’taki Terrazzo Parkı’nda  Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve Akp’nin Büyükşehir adayı Mestan Özcan biraraya geldi. Ne konuştuklarını bilmiyorum ama buluştukları yerin açık alanda dünyanın en büyük Terrazzo Parkı olduğunu biliyorum.

Ben biliyorum ama ne yazık ki etraftaki esnaf dahil birçok Süleymanpaşalı bilmiyor.

Sonra heykellerden şikayet ediyorlardı. Akp’li belediyenin bu heykelleri ne yapacağını daha da önemlisi Bizanthe Taş Heykel Sempozyumu gibi bazı uluslararası etkinlikler hakkında ne düşündüklerini merak ediyorum.

Doğrusu birçok Süleymanpaşalı bırakın sempozyumun ne olduğunu sempozyum demesini bile beceremiyor.

Güzel havalarda AVM’nin önünde, iyi havalarda AVM’nin en üst katını mesken tutan, etrafı izleyip evden getirdiklerini yiyen kasketli amcalara selam olsun.

Onlara da beş yıl sonra yapılan güzellikleri sorarız(!) Geçen gün oradaydım. Aralarına karışıp onları dinledim.

Bu dönem yapılanların farkında değiller ki beş yıl sonrasını merak etsinler. Laf açıldı aralarından biri hep duyduğumuz şeyi yani Ekrem Eşkinat’ın vatandaştan uzak olduğunu söyledi. Cep telefonumdan Eşkinat’ın fotoğrafını gösterip ‘bak Akp’li yeni başkan bu’ dedim.

‘Hayırlısı olsun, bu çocuk iş yapacak’ dedi. Yahu dayı sen Eşkinat’ı tanımıyorsun. Tanımadığın halde hakkında konuşuyorsun” dedim. Bir süre durduktan sonra  “Ama herkes öyle söylüyor” dedi. Yanındaki dayı onu rahatlatmak için lafa karıştı “Geçen gün Kumbağ’da balıkçı lokantasındaydım. O sırada Eşkınat  ailesiyle birlikte lokantanın önünden geçiyordu. Kimse ilgilenmediği gibi arkasından büyük gönüllü olduğunu söylediler” dedi.

Bunlar Eşkinat’ın yıllar sonra şezlonguyla, şemsiyesiyle, cankurtaranıyla açtığı halk plajının bulunduğu yerde söylenenler.

Hani “Çok güzel şeyler olacak” diyorlar ya.  Tabii bu biraz da güzellikten ne anladığımıza bağlı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler