WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika
Hakan Türksoy

Hafif kalıyor

Hafif kalıyor
Bu haber 19 Nisan 2019 - 11:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İmamoğlu’na mazbatası verildi vatandaşların yüzü güldü. Zaten hangi görüşten olursa olsun vatandaşların hepsi haklı olandan yanaydı.

Normalleşmeye çok ihtiyacımız varmış. Bu konu üzerinde fazla durmak istemiyorum. Her şeyi unutalım diyeceğim ama kolay unutulmayacağını biliyorum.

Neyse, buradan birkez daha 16 milyon insanı kucaklayıp, 80 milyonun gönlünü almasını bilen İstanbul’un Ekrem’ini kutluyorum.

Biliyorsunuz 200 bin nüfuslu Süleymanpaşa’nında bir Ekrem’i vardı. Ne yazık ki bizimki mazi oldu. Biraz zaman geçsin Süleymanpaşa Belediyesi’nin duvarında fotoğrafını görürsünüz.  Umarım fotoğrafının altına ‘kurucu başkan’ yazmayı unutmazlar.

Bu arada Süleymanpaşa’nın yeni Belediye Başkanı sahildeki heykelleri kaldıracağını söylüyormuş.

Kaldırır mı? Kadir Başkan yani Büyükşehir Belediyesi müsade ederse kaldırır. Etmezse kaldıramaz. Çünkü sahil Büyükşehir’in sorumluluğunda. Ayrıca Süleymanpaşa’nın neredeyse yüzde 70’lik kısmı  Büyükşehir’in kapsama alanında bulunuyor.

Anlayacağınız ülkemizdeki tüm ilçe belediyeleri büyük şehir belediyeleriyle aralarını iyi tutmak zorunda.

***

Bu seçimde “normalleşmek”, “süreç” gibi tanımları çok duyduk. Normalleşmek; Normal kabul edilen düzeye gelmek olsa da şu zor günlerde “herkes işine  gücüne baksın” anlamında kullanılıyor.

Süreç; bir olayın ya da olayların belli bir sonuca doğru gidişi, düzenli olarak birbirini izleyen değişmelerle gelişip oluşması.” demek.

Sizlerinde bildiği gibi bugün kastedilen süreç farklı bir süreç. Umarım o süreci işletmezler.

Şu an en önemli sorun ekonomi, dolayısıyla işsizlik. Eğer ekonomi normalleşmezse vatandaş şimdiden belli olan sonuca her gün bir adım daha yaklaşacak. İcra dairelerinde icra dosyalarını koymaya yer bulamıyorlar.

Daha da önemlisi güçlü olanlar güçsüzleri eziyor. Kimse hakkını arayamıyor. Hakkını aramaya kalkanlar birçok engelle karşılaşıyor. Son yıllarda ülkenin her yanını saran hiç peşinatsız taksitli satış mağazaları var.

Bu mağazalar öyle bir geçikme faizi uyguluyor ki aklınız şaşar. Kimse bunları araştırmıyor, üstüne gitmiyor. ‘Sen borcu öde ondan sonra hakkını ara’ diyorlar.

Bu tür olaylar son günlerde çok arttı. Vatandaş zor durumda diyeceğim ama zor demek hafif kalıyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler