WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika
Hakan Türksoy

Havadan sudan…

Havadan sudan…
Bu haber 11 Haziran 2019 - 10:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Havadan sudan mı yazayım, yoksa bayram tatilinde yitirdiğimiz 89 vatandaşımızı mı?

Bence 89 vatandaşımız daha önemli. Ne yazık ki bu bayramda da tüm uyarılara rağmen  89 vatandaşımızı trafik kazasında kaybettik. Fakat “buna da şükür” demek lazım. Çünkü bayram tatillerinde ölümlü kaza sayısı geçen yıllara oranla yarı yarıya düştü.

Bu da uyarıların biraz olsun işe yaradığı anlamına geliyor. Tam işe yaraması için vatandaşın kafasını rahatlatmak lazım.

Anlayacağınız sadece uyarı ve eğitim yetmiyor. Malum nedenlerden kafası karışık olan vatandaşı rahatlatmadıkça bu kazaların önüne geçmek bence imkansız.

Az önce “şükretmek lazım” dedim. Çünkü şükretmeye alışık bir toplumuz. Fakirlikten tutunda başımızı gelen hatta teğet geçen her olay için “bunada şükür” diyoruz.

Keşke ezbere konuşmadan birazda işin kaynağına baksak, araştırsak. İşte o zaman  her şeyin kader olmadığını anlarız.

Neyse biraz da havadan, sudan konulara geleyim…  Tekirdağ Kiraz Festivali’nin diğer yıllara oranla daha güzel geçtiği söyleniyor. Bu arada yanlış anlaşılmasın amacım Tekirdağ Kiraz Festivali’ni basitleştirmek falan değil.

Buradaki hava ve sudan kastım Tekirdağ Kiraz Festivali’ne renk katan su üstünde (Flyboard) uçan adam gösterisiydi. Gerçekten festivali izlemeye gelenlerin ilgisini en çok bu gösteri çekti.

Dolayısıyla gece ve güzdüz festival alanı doldu taştı. Bu arada Süleymanpaşa esnafının çifte bayram yaptığı falan söylendi. Festival alanındaki esnaf için söylendiyse doğru. Tüm esnaf için söylendiyse yanlış. Merkezdeki esnaf adeta kan ağlıyor. Hükümet Caddesi esnafını hiç sormayın. Hükümet Caddesi esnafı caddenin çift yön olmasını bekliyor. Yani çift yön olunca işlerin artacağını umuyor.

Bence bu yaz ve önümüzdeki kış çift yön ve Tekirdağspor muhabbetiyle geçer. Önümüzdeki yaz için şimdiden bir şey diyemem. O günler gelsin bende buralarda olursam bakarız(!)

Bayan okuyucularım beni bağışlasın(!)  Tekirdağspor demişken Ergene Velimeşespor ve Türk Milli Takımı’ndan söz etmeden olmaz.

Ergene Velimeşespor mucizesinin gerçekleşmesinde payı olan herkesi kutluyorum.

Kim ne derse desin, işin içinde iyi niyet oldumu arkasından başarı geliyor.  Aynı olay milli takım içinde geçerli. Yabancı hocalara dünyanın parası verildi. Para bir yana, kaybedilen zaman bir yana.

Geçte olsa milli takım hocasını buldu. Bu hoca duruşuyla, karakteriyle,dünya görüşüyle hepsinden farklı.

Tabii oyuncularda farklı. Farkları hepsinin sadece futbolcu olması.

Dikkatinizi çekerim!  Son Dünya Şampiyonu Fransa’yı yenen, birçoğumuzun  adını bile duymadığı genç oyunculardan kurulu bu takım en az on yıl boyunca yüzümüzü güldürecek.

Evet, cebimiz boş bile olsa yüzümüz gülecek. Çünkü ne İngiltere kalacak ne de İspanya.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler