WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Hijyenden ödün vermiyorlar

Hijyenden ödün vermiyorlar
Bu haber 26 Mart 2020 - 11:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ Süleymanpaşa’da hizmet veren Karadeniz Ekmek Fırını, korona virüs tedbirleri kapsamında kaliteli üretimini devam ettirerek hijyenden ve sağlıktan da ödün vermeyerek farkını ortaya koydu.

Ekmekleri poşetleyerek satışa sunan fırınında çalışanlar maskeli, boneli ve eldivenli hizmet veriyor. Özellikle parayla temas edilen eldivenle bir daha ekmek verilmemesi de vatandaşlar tarafından tam not aldı.

Birçok iş yeri korona virüsü nedeniyle işçi çıkarırken, Karadeniz Ekmek Fırını’nın ise işçi alması vatandaşlar tarafından takdir topladı. 7/24 hizmet vererek; kaliteli hizmet ve hijyen anlayışıyla insan sağlığına verdikleri değeri ortaya koyan Karadeniz Ekmek Fırını yöneticileri marketlere ve bakkallara da ekmek servisi yapıyor. Poşetledikleri ekmeklerden poşet parası da almayan fırın yöneticileri “fırsatçılığa hayır” diyor.

“SATIŞ YAPTIĞIMIZ TÜM EKMEKLER POŞETLİ”

Fırın yöneticisi Gökhan Değirmenci, “1960 yılında önce Trabzon’da başladık. 1990 yılında Tekirdağ Çınarlı Mahallesi’nde bir şube aldık. 2005 yılında ardından sahildeki şubemizi açtık. Şu anda herkesin bildiği gibi korona virüs nedeniyle tedbirler alıyoruz. Biz normalde de maskesiz ve eldivensiz çalışmıyorduk. Ama önlemler kapsamında içeri girişleri durdurduk. Camdan satış yapmaya başladık. Personelimiz çift eldiven kuralıyla çalışıyor. Yani eldivenin biriyle sadece ekmekleri elliyoruz. Diğeri sadece kasanın yanında duruyor onunla yalnızca para alıp veriyoruz. Dezenfekte işlemlerimiz sürekli devam ediyor. Dışarı marketlere gönderdiğimiz ekmekler de poşetsiz değil. Hepsi ambalajlı ve poşetli. Ambalaj parasını da bu zor zamanlarımızda halkımızdan talep etmiyoruz. Poşet ve eldivenlerimiz için de müşterilerimizden iyi dönüşler alıyoruz. Biz gerekli tedbirlerimizi alıyoruz. Bu zor zamanları fırsata çevirmemek lazım. Biz aksine fedakârlık yapacağız. ” İfadelerini kaydetti.

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler