WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“İşçilerin kıdem tazminatları ödenecek”

“İşçilerin kıdem tazminatları ödenecek”
Bu haber 11 Şubat 2019 - 12:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Babaeski İlçe Başkanı Fatih Yağcı, geçtiğimiz günlerde özelleştirme kapsamında satışı gerçekleşen Alpullu Şeker Fabrikası’ndan, çıkışı yapılan işçilerin kıdem tazminatlarının ödeneceğini söyledi. 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alpullu Belde Başkanı Mehmet Atik ve Belediye Başkan Adayı Erhan Ceylan ile birlikte, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri çalışmaları kapsamında Belde esnafına ziyaretlerde bulunan İlçe Başkanı Fatih Yağcı, “Özelleştirilen Alpullu Şeker Fabrikasında çıkışları yapılan işçilere kıdem tazminatı ödenmeyeceği ile ilgili çıkan asılsız haberlere bir açıklık getirdi.

İlçe Başkanı Fatih Yağcı, ziyaret esnasında yaptığı açıklamada; “Son günlerde Şeker Fabrikasından emekli olan ve ayrılan işçilerimizin kıdem tazminatı ile alakalı, Tazminatların alınamayacağı yönünde çıkan dedikodular tamamıyla asılsızdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi “Birileri Bir Fitne, Fesat kaynatıyor.” Bu konu ile ilgili Ankara Programımızda Milletvekilimiz Sayın Selahattin Minsolmaz ve İl Başkanımız Sayın Alper Çiler‘in destekleriyle Şeker Fabrikası Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde, önümüzdeki hafta sonundan başlayarak tazminatların yatırılacağı bilgisini siz değerli hemşerililerimizle paylaşmak istedim. Şimdiden Allah sağlıklı, huzurlu günlerde harcamayı nasip eylesin inşallah” dedi.

Habertrak/ Metin Karakuş

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler