WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“İSTANBUL’DA YAPILAN SAYGI DURUŞU BURADA NEDEN YAPILMADI?”

“İSTANBUL’DA YAPILAN SAYGI DURUŞU BURADA NEDEN YAPILMADI?”
Bu haber 19 Mayıs 2020 - 12:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Süleymanpaşa’da düzenlenen resmi çelenk sunma töreninde saygı duruşunda bulunulmayışına tepki gösterdi.

Törende yaşanan saygı duruşu krizi sonrası töreni düzenleyen Gençlik Spor İl Müdürlüğü tepki çekti. Törene katılan CHP Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Candan Yüceer ile CHP grubu saygı duruşunda bulunulmayışı nedeniyle törenin tekrarlanmasını talep etmişti. Talep genelge böyle denerek reddedilmişti.

İSTANBUL’DA YAPILAN SAYGI DURUŞU KENTİMİZDE NEDEN YAPILMAMIŞTIR?

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu da yaşanan saygı duruşu krizi ile ilgili açıklamasında; Bugün yapılan devlet töreninde başta Halaskargazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimiz anısına 1 dakikalık saygı duruşu yapılmamıştır. Gereken saygı duruşu resmi tören sonrası milletimizce yapılmış, İstiklal Marşımız büyük bir kıvanç ve coşkuyla okunmuştur. İstanbul’da yapılan saygı duruşu kentimizde neden yapılmamıştır? En ilginci ise gösterilen tepkiler üzerine saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunacağını belirten sunucuya Gençlik ve Spor İl Müdürü olan şahıs tarafından gösterilen tepkidir. “Yerli ve milli” Cumhur ittifakı atanmış ve seçilmişleri ise yaşananlar karşısında adeta dillerini yutmuşlar, törenin bitirilmesini talep etmişler, bir bakıma kendilerine yakışanı yapmışlardır. Bugün yaşananlar Türk tarihinin en büyük nankörlüğünün küçük bir yansımasıdır. AKP il başkanının önünde rükuya eğilen Gençlik ve Spor İl Müdürü olan şahıs başta olmak üzere bu nankörlüğü yapan bütün sözde bürokratlar günü geldiğinde mutlaka hesap vereceklerdir. Bu yalaka tavır asla ama asla tarafımızca unutulmayacak ve affedilmeyecektir. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun ! “diyerek tepkisini dile getirdi. Habertrak/Serhat Yeşilipek

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER