WEB TV

HaberTrak Gazetesi Haberleri

İstiklal Marşı 98 yaşında

İstiklal Marşı 98 yaşında
Bu haber 12 Mart 2019 - 13:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türk Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Kamu Sen Tekirdağ İl Temsilcisi Kamuran Varma, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 98. Yıl dönümü dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında “Gururluyuz, coşkuluyuz. Öyle bir marşa sahibiz ki, her mısrasında kahramanlık mücadelemizi hissediyor, bayrak, vatan, millet sevgisini en kalbi duygularımızla içselleştiriyoruz.” Dedi.

“İstiklal Marşı’nda yiğitlik var, cesaret var, zulme, emperyalizme, mandacılığa başkaldırış var, milli mücadele azmi, bağımsızlık aşkı var.” diye konuşan Varma “İstiklal Marşı’nın derin anlamını iyi kavramalı ve çocuklarımıza iyi kavratmalıyız ki, gelecekte yaşanabilecek her türlü ihanetin önüne geçebilelim” vurgusu yaptı.

“İstiklal Marşı’mız, işgalci postalları ülkemize çöreklenirken, topraklarımız pervasızca paylaşıma açılırken, müstemleke devlet yaratma gayretleri vuku bulurken, Taceddin Dergâhında mum ışığında yazıldı kalemi kılıçtan keskin Mehmet Akif Ersoy tarafından.” Diyerek konuşmasını sürdüren Varma “Akif; sarsılmaz inancı, milletine ve bayrağına olan sadakati, doğduğu topraklara duyduğu sevda, mücadele azmi ile kaleme aldı İstiklal Marşı’nı. Türk milletinin emperyalizme, işgale ve esarete karşı haysiyetli başkaldırışının silinmemecesine tarihe kazınmış mührü olan İstiklal Marşı’mızın TBMM’de kabul edilmesinin 98’inci yıldönümünü kutlu olsun!” ifadelerini kullandı.

“İSTİKLAL MARŞI’NDA YİĞİTLİK VAR”

“Gururluyuz, coşkuluyuz. Öyle bir marşa sahibiz ki, her mısrasında kahramanlık mücadelemizi hissediyor, bayrak, vatan, millet sevgisini en kalbi duygularımızla içselleştiriyoruz.” Diye konuşan Varma, “İstiklal Marşı’nda yiğitlik var, cesaret var, zulme, emperyalizme, mandacılığa başkaldırış var, milli mücadele azmi, bağımsızlık aşkı var. Bu millet İstiklal Marşı’nın yazıldığı günlerden bugüne ne badireler atlattı, ne ihanetlere, ne korkaklıklara tanıklık etti. Dış mihrakların içteki payandalarıyla koyun koyuna yatması, terör unsurlarının kalleş saldırılarını sürdürmesi, ruhunu çetelere satmış zevatın akıl almaz faaliyetleri baş döndürücü hızla sürmektedir.” Vurgusu yaptı.

“BÖLÜCÜLERLE MÜCADELE ETMEMİZ ELZEMDİR”

Kamuran Varma yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere de yer verdi: “İhanetin çukurunda yuvarlanan bu mihraklar, milletimizin tüm değerleri ile kavgalıdır, milli olan her şeye karşı kurdeşen dökmekte ve hassasiyetlerimizi pervasızca kaşımaktadır; Türkiye’yi yanı başımızdaki Suriye, Irak yapmanın yollarını aramaktadır. Ülkemiz çeşitli terörist örgütlerin atış poligonu haline gelmiştir. Sözde demokrasi ve özgürlük havarisi kesilen devletler de terörizmi besleyip, büyütmektedir, her türlü silah ve teçhizat desteğinde bulunmaktadır. Gerek içte gerekse dışta terör unsurlarını yok etmemiz, İstiklal Marşı’nın yazıldığı o ruhu hissederek çetelerle, bölücülerle mücadele etmemiz elzemdir.”

“CAN VEREN ŞEHİTLERİMİZİ YÜREĞİMİZDE TAŞIYORUZ”

“Aziz milletimiz müsterih olmalıdır. ‘Türkiye sevdamız, ekmek için kavgamız’ şiarıyla memleket sevdasını ekmek kavgasının önüne koymuş olan milli bir sivil toplum kuruluşu olarak Türk milletinin var olma meselesinde her durum ve koşulda tereddütsüzce devletimizin yanında saf tutuyoruz. Ülkemize ihanet pazarlayanlar, milli ve manevi değerlerimizi iç etmekle meşgul olanlar kazdıkları o dipsiz çukurda boğulacaktır. Dünyaya Türk mührünü vurduğumuz günden bugüne saldırılara şereflice göğüs geren, bu toprakları vatan yapmak için, dirliğimizin ve birliğimizin bozulmaması, ezanlarımızın susmaması ve bayrağımızın göklerden inmemesi için can veren Şehitlerimizi Yüreğimizde Taşıyoruz.”

“ İSTİKLAL MARŞI’NIN ANLAMINI İYİ KAVRAMALI VE ÇOCUKLARIMIZA İYİ KAVRATMALIYIZ”

“Bu minvalde İstiklal Marşı’nın derin anlamını iyi kavramalı ve çocuklarımıza iyi kavratmalıyız ki, gelecekte yaşanabilecek her türlü ihanetin önüne geçebilelim, her türlü kirli oyunun karşısında dimdik dikilelim, gövdemizi siper edelim. İstiklal Marşımızın 98’inci yıldönümünü kutluyor; istiklal şairimiz, büyük dava adamımız Mehmet Akif Ersoy’u sonsuz şükran ve rahmetle anıyoruz.”

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler