WEB TV

HaberTrak Gazetesi Haberleri

“İttifakı biz İYİ’ler başarıya kavuşturacağız”

“İttifakı biz İYİ’ler başarıya kavuşturacağız”
Bu haber 07 Mart 2019 - 16:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti Süleymanpaşa Belediye Meclis üyeleri tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Av. Mehmet Tolga Akalın; Tekirdağ’da Millet İttifakı’nın, ilk paylaşımlarının, İYİ Parti teşkilatı açısından beklenen şekilde gelişmediğini kaydetti.

“ARZU EDİLEN İLK PAYLAŞIMLAR OLUŞMADI”

“Tekirdağ’ın merkezinde özel bir durum yaşadık. Bu 2 aylık süre içerisinde bu özel durumun tüm safhalarında genel merkez yetkilisi olarak ben de bulundum.” Diye konuşan Akalın, “Her iki Parti’nin genel merkezleri saygı değer başkanları Türkiye’nin içinde bulunduğu şartları da dikkate alarak, Türkiye’nin içinde bulunduğu şartları da dikkate alarak, Türkiye’de inşa edilmiş bu politik ucube sistemi de tarumar edecek ama sistemin zorunlu sonucu olarak şimdilik bir ittifak süreci başlattılar. Bu ittifak süreci içerisinde İttifakın genel ruhuna uygun birçok işlem olmasına rağmen yine ittifakların doğası gereği Tekirdağ’da İYİ Parti açısından İYİ Parti teşkilatları açısından arzu edilen ilk paylaşımlar oluşmadı. O dönem itibariyle bizim teşkilatlarımızda ve insanlarımızda bir üzgünlük meydana geldi. Daha iddia sahibi olduğumuz ilçelerde hazırlık itibariyle çok daha iyi sonuçlar alacağımız teşkilatın inancı vardı. Ancak sonuçlar bir şekilde buraya bağlandı.” şeklinde konuştu.

“SEÇME HAKKINI ELİNDEN ALIYORLAR”

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya ülkenin tekrar parlamenter sisteme dönüş için mücadele göstereceklerini belirterek, “İttifak sürecinde yaşanan ufak nüansları geçmek istiyorum. İttifak’tan, 16 Nisan referandumundan sonra mevcut hükümetin kendisinin dahi anlayamadığı bir sistemi Türkiye’ye sürüklemeye çalıştılar. Bunun akabinde genel seçimleri 24 Haziran’da yaşadınız. Eskiden yaş olarak müsait olanlar bunu bilirler. Seçimden sonra koalisyonlar gerçekleşirdi. Şimdi ise vatandaşı seçimden önce koalisyona sevk ediyorlar. Bir nevi seçme hakkını elinden alıyorlar. Biz de buna göre ülkemizin tekrar parlamenter dönüşü için elimizden gelen mücadeleyi yapacağız. Benim Genel Başkanım yola çıkarken bu hareketi cesur hareketi olarak söyledi” şeklinde konuştu.

“SÜLEYMANPAŞA İYİ OLSUN”

İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı “Kentleri kötü yönetilen, siyasetin diliyle kutuplaştıran Türkiye’de bir kardeşlik sözleşmesi olarak ortaya çıkan İYİ Parti henüz 2.yaşına girmeden ikinci seçimine gidiyor.” Diye konuşarak, “Hep birlikte Türkiye iyi olsun. ‘Süleymanpaşa iyi olsun’ diye çalışıyoruz. Bu yerel seçimlerde İYİ Parti olarak, Süleymanpaşa’ya İYİ belediyeciliği anlatmak ve tanıştırmak için sonuna kadar çalışıyor ve çalışmaya devam edeceğiz. Çeyrek asır yönetim sonra ‘şehirlere ihanet ettik’ diyen anlayışın hem kentlerimize hem de hayatlarımıza verdiği hasarı onaracağız. Süleymanpaşalılar; İYİ belediye anlayışında, herkes hukuk ve idare anlayışı karşısında eşittir. Kent sakinleri ırk, din, dil, cinsiyet, etnik köken farklı düşünce ve karakterinden dolayı herhangi bir ayrıma tabi tutulmayacaktır. İYİ belediye Türk milletine ve değerlerine hizmet etme bilinciyle hareket eder. 5 bin yıllık Türk tarihinin dilinin, kültürünün ve manevi değerlerinin bekçisidir. İYİ belediye her fikre ifade ve kanaat hürriyetine saygılıdır. Tek sesliliği reddedeler. Akıl ve istişareyi savunur. İYİ belediye belediyenin kaynaklarını halkın zenginliği olarak kabul eder. İYİ belediye vatandaş arasındaki paylaşım yönetimde açıklık, şeffaflık, etkinlik ve kalite içerir.” dedi.

Üyeler tek tek isimlerinin okunmasıyla kürsüye davet edilerek, kendilerinin parti ile yollarının nasıl kesiştiklerini anlatarak, kendilerini tanıttılar.

Habertrak/Özlem İnan

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler