WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“İYİ Parti ittifakı nefes aldırdı”

“İYİ Parti ittifakı nefes aldırdı”
Bu haber 27 Kasım 2019 - 13:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin iş birliğinin Türkiye’ye nefes aldırdığını kaydeden İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Bildiğiniz gibi İYİ Parti ile CHP ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılar nedeniyle yapılan iş birliği Türkiye’ye nefes aldıran sonuçlar ortaya çıkararak AK Partili seçmene de nefes aldırdı. Bu işbirliği sonucunda 16 yıldır yenilmeyen AKP adeta bozguna uğratılmış, 6 Büyükşehirden 5’ini kaybederek, hüsrana uğramıştır” dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya ile Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör ortak basın açıklaması gerçekleştirdi.  İYİ Parti başkanlık binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına CHP Kadın Kolları, İYİ Parti temsilcileri ve partililer katıldı.

“BU İŞBİRLİĞİYLE AKP HÜSRANA UĞRAMIŞTIR”

İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisinin iş birliği Türkiye’ye nefes aldırdığını kaydeden İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Bildiğiniz gibi İYİ Parti ile CHP ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılar nedeniyle yapılan iş birliği Türkiye’ye nefes aldıran sonuçlar ortaya çıkararak AK Partili seçmene de nefes aldırdı. Başka partilere oy veren seçmenlere de nefes aldırdı. Demokrasinin yüzde yüz ortadan kalktığına inanan bir ruh halini ortadan kaldırdı. Demokrasi işledi. Öyle ki bugün insanlarımız Cumhurbaşkanlığı Hukuk Sistemi’nin artık işlemediğini, taşınamadığını ve Sayın Erdoğan tarafından da bunun görüldüğünü düşünmektedir. Sonrasında yaptığımız yerel işbirliğinde de ‘İYİ’ ve güzel şeyler olacak demiştik. Öyle de oldu. Genel Başkanlarımız adeta kendilerini Türkiye’ye adadılar. Tek kaygıları vardı. Çocuklarımız daha güzel bir Türkiye’de yaşasınlar, daha güzel okullara gitsinler, işsizliğin olmadığı, yoksulluğun olmadığı bir Türkiye’yi inşa etmek istiyorlardı ve önce Milletvekilliğinde sonrasında da yerelden devam ederek, ülkeyi yeniden inşa çalışması başlatmışlardı. Bu işbirliği sonucunda 16 yıldır yenilmeyen AKP adeta bozguna uğratılmış, 6 Büyükşehirde 5’ini kaybederek, hüsrana uğramıştır” dedi.

“TEKİRDAĞ’DA DA GÜZEL BİR ÇALIŞMA OLDU”

Tekirdağ’da da güzel çalışmaların olduğuna değinen Alkaya, “Genel Başkanlarımız gibi bizim gündemimizde de her zaman olduğu gibi yine Türkiye vardı Tekirdağ vardı. Türkiye’nin demokrasisi var, insanların bizden beklentileri var. Türkiye’nin çağdaş uygarlığı yakalaması var. Dolayısıyla özel, kişisel angajmanlara girmeden Türkiye’yi düşünerek, vatandaşlarımızı düşünerek, onların umutlarını büyüterek yolumuza devam ettik. Tekirdağ’da da güzel bir çalışma oldu. Büyükşehir Belediye başkanlığı başta olmak üzere birçok kazanımlarımız oldu” şeklinde konuştu.

“MİLLET İTTİFAKI ÇIKARLARIN DEĞİL, DEMOKRASİ VE HUKUK MÜCADELESİNİN ADIDIR”

Başarılı çalışmaların aynı inançla devam edeceğine işaret eden Alkaya, “Birçok ilçede Belediye meclis üyeliklerini CHP listesinde aday gösterdik bu uygulama ilçelerde başarılı sonuçlar aldık. Seçilen meclis üyelerimizde bugüne kadar ortak hareket ederek başarılı çalışmalar yaptık. Bundan sonra da aynı inançla işbirliğe devam edilecektir. Genel Merkezimizin aldığı meclis üyelerimizin İYİ Parti’ye dön kararı da işbirliğine gölge düşürmeyecektir. Bu konuda da CHP’nin yönetiminden ve belediye başkanlarından anlayış bekliyoruz. Önümüzdeki dönemde yapılacak komisyon seçimlerinde ve çeşitli değerlendirmelerde Belediye Başkanlarımızın ve ittifakımızın CHP’nin desteğinin devamı bizi mutlu umutlu edecektir. Sonuç olarak diyoruz ki, Millet İttifakı Milletin İttifakıdır. Millet İttifakı çıkarların değil, demokrasi ve hukuk mücadelesinin adıdır. Dolayısıyla hedefimiz bir anayasal hukuk devleti ile birlikte iyileştirilmiş parlamenter sistem inşa edilene kadar devam edecektir.” ifadelerini kaydetti.

“YEREL ÖRGÜTLER OLARAK ÖNEMLİ MESAFELER KAT ETTİK”

Millet ittifakının en güçlü iki ortağı Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti olduğunu ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, “Millet ittifakını en güçlü iki ortağı Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Partidir.  Bu ittifak sürecinde her iki Genel Merkezlerde Türkiye demokrasisine, Türkiye tarihine örnek olabilecek çok önemli kararlar aldı ve bunları uyguladı. Bizlerde yerel örgütler olarak bu kararları uygulama noktasında önemli mesafeler katettik. Sertaç Başkanımın dediği gibi yerel yönetim seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti millet ittifakı çerçevesinde Belediye meclislerinde ortaklıklar yaptı. Bazı İYİ Partili arkadaşlarımızı Cumhuriyet Halk Partisi listelerinden belediye meclis üyesi gösterdik. Bu süreç bize göre Cumhuriyet Halk Partililere göre iyi işledi. Cumhuriyet Halk Partisi listelerinden meclislere, ilçe meclislerimize ve Büyükşehir Belediye meclisine giren arkadaşlarımız Cumhuriyet Halk Partililer ile bugüne kadar çok uyumlu bir çalışma yürüttüler” ifadelerini kaydetti.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARİHİN GELECEĞİNE ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR”

Her iki Parti ittifak çerçevesinde yaptığı iş birliği ile örnek teşkil ettiğine vurgu yapan Işıkgör, “Biz ilçelerdeki hem ilçe başkanlarımızla hem belediye başkanlarımızla yaptığımız görüşmelerde İYİ Partili olup, Cumhuriyet Halk Partisi listelerinden belediye meclisine giren arkadaşlardan herkes çok memnun. Bugüne kadar hiçbir şikayetimiz hiçbir sıkıntımız olmadı. Bu her iki Partinin ittifak çerçevesinde yaptığı iş birliği Türkiye Cumhuriyeti tarihinin geleceğine de aslında bir örnek teşkil ediyor. Yani ülke sorunları olduğu zaman farklı siyasi düşüncelerde olsak dahi bir uyum içerisinde bir birlik beraberlik içerisinde çalışmamız gerektiğinin ve bununda uygulanabilir olduğunun en önemli göstergesidir. O nedenle bizim bu dönemde yaptığımız çalışmalar bizden sonra ki kuşaklara da örnek olacaklarını düşünüyorum” diye konuştu.

“17 yıllık AKP iktidarı Türkiye’yi getirdiği yer belli”

Tek parti devlet rejimiyle Türkiye’ye giydirilmek istenen gömleği Türkiye’nin taşımadığının altını çizen Işıkgör, “Bugün bir araya gelmemizin nedeni de İYİ Parti üyeleri yani Cumhuriyet Halk Partisi listesinden Belediye meclis üyesi olan arkadaşlarımız kendi yuvalarına dönüyorlar. Bundan sonra İYİ Parti kimliği altında İYİ Parti rozeti altında belediye meclis üyesi çalışmalarını sürdürecekler. Biz bu süreçte de seçimlerden bu yana olduğu gibi bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde, uyum içerisinde, ülkemizin menfaatine şehrimizin yararına çalışmaları da uyum içerisinde devam ettireceğiz. Devam ettirmek zorundayız. Neden? 17 yıllık AKP iktidarı Türkiye’yi getirdiği yer belli. Dış politikada Türkiye’nin geldiği yer belli. Ekonomik politikaların geldiği yer belli. Bu ucube tek parti devleti rejimi Türkiye’ye giydirilmek istenen bu gömlek Türkiye’yi taşımıyor. Tekrar güçlendirilmiş parlamenter demokrasiye geçme gerekliliği her geçen gün daha fazla ihtiyaç olduğu görülüyor. Millet ittifakı üyeleri tarafından da sürekli dile getiriliyor. O nedenle Türkiye’nin kaostan bu zor günlerden çıkmasının yolu da millet ittifakını birlik, beraberlik ve uyum içinde Türkiye’nin yararına yerelde de kendi illerinin ilçelerinin yararına çalışmasını sürdürmesinden geçiyor. Bize de düşen görev bu konuda çalışmalara destek olmak. Halkı birlik ve beraberlik içinde bir araya getirmeye çalışmak olduğunu düşünüyorum. Bu işbirliğinin bundan sonraki günlerde de artarak devam edeceğini düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV