WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika
Hakan Türksoy

Kabak gibi…

Kabak gibi…
Bu haber 11 Mayıs 2019 - 11:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçen gün biri telefonla arayıp Süleymapaşa Belediyesi’nin ilk icraatını görüp görmediğimi sordu.

‘Neymiş o ilk icraat?’ dedim. ‘Ak Partili işinsanının işyerinin önü yapılıyor’ dedi.

‘O cadde Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda. Dikkat edersen caddenin komple bakımı yapılıyor. Terminalden bu tarafa geldiler, devamı var’ deyince söyleyecek bir şey bulamadı tabii.

İçimizde fesatlık olduğu için hep ön yargılı davranıyoruz. Fakat vatandaşı da buna alıştırdılar. Vatandaş ister istemez her şeyi tersinden düşünüyor.

Çünkü sadece Tekirdağ’da değil ülke genelindeki siyasi rekabette büyük problem var.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı’nın son açıklamasını okudunuz mu? Bakın başkan ne demiş? Süleymanpaşa Belediyesi olarak katlı otoparkın biran evvel bitmesi için katkı sağlayacağız. Otopark bittikten sonra Hükümet Caddesi’nin çift yön olması için Büyükşehir Belediyesi’ne teklifte bulunacağız.  Ya… bu işler böyle işte.

Otopark inşaatının birileri tarafından verilen içi boş dilekçelerle ne kadar bekletildiğini ve zaman kaybettiğini Büyükşehir Belediye Başkanı’nın açıklamalarından biliyoruz. Vatandaşlık bilincine sahip her Süleymanpaşalı da biliyor.

Hani seçilir seçilmez on gün içinde Hükümet Caddesi’ni çift yön yapacaklardı? Esnafa böyle sözler verildiğine dair iddialar var.

Siyasi rekabet tersine işlediği zaman vatandaş zarar görüyor? Siyasilere bir şey oluyor mu?

Neyse uzatmayayım. Zaten uzatsam ne olacak? Kaybolan yıllar geri gelecek mi?

İnşallah katlı otopark inşaatı biran evvel biterde şu Süleymanpaşa trafiği biraz rahatlar.

Bazen arşivden eski yazılarımı okuyorum. Ne yalan söyleyeyim içlerinde beğendiğim yani tekrar tekrar zevkle okuduğum yazılarımda var. Yazdığıma pişman olduklarımda var(!) Galiba bu o günkü ruh halimle ilgili.

Bazılarında öyle cümleler kurmuşum ki; okudukça zevk alıyorum.  İşte onlardan biri; çıkar peşinde olanlar domates tarlasındaki kabak gibi sırıtıyor(!)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler