WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Kaldırım ve sokak işgallerine denetim

Kaldırım ve sokak işgallerine denetim
Bu haber 14 Haziran 2019 - 16:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri sokak üzerinde bulunan işyerlerini kaldırım ve yol işgali konusunda denetledi.

Şinasi Kurşun Caddesi ile bağlı sokaklar üzerinde yapılan denetimde çekçekçilerin kullandıkları malzemeler de yönetmelik kapsamında toplatıldı.

Şinasi Kurşun Caddesi ile bağlı sokaklarda yapılan kontrollerde yol ve kaldırımlarda bazı işyerleri tarafından vatandaşların geçişini ve araç parklarını engelleyecek şekilde duba, çiçek saksısı ve benzeri malzemelerin tespit edilmesinin ardından bahse konu materyaller 5326 sayılı Kabahatler Kanunu ve Yönetmelikler çerçevesinde kaldırılırken, iş yerlerine ise kanun ve yönetmeliklerin öngördüğü cezai işlemler uygulandı.

Ayrıca araç ve yaya trafiğini engelleyecek şekilde yol ve kaldırımlarda ilerleyen çekçekçilerin araçları ile hurda ve geri dönüşüm malzemelerine Çorlu Belediyesi Emir ve Yasaklarına Dair Yönetmelik gereğince el konuldu.

Zabıta Müdürlüğü yetkilileri araç ve malzemelerin toplanmaya devam edileceğini, bahse konu uygulamaların ise halkımızın huzuru için sürdürüleceğini belirttiler.

Habertrak/Ayşe Çinar

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler