WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Karantina sorunsuz geçiyor

Karantina sorunsuz geçiyor
Bu haber 25 Mart 2020 - 10:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ’a yurt dışından 14 günlük karantina süreci için getirilenlerin kaldıkları Kredi Yurtlar Kurumu’nun Değirmenaltı’ndaki Erkek Öğrenci Yurdunda ve Çorlu Erkek Öğrenci Yurdu’nda hijyenik ortamda barınmaları ve tüm konforları sağlanıyor.

Çoğunluğu tek kişilik odalarda kalan vatandaşlar ve öğrencilere odalarına yemek servisi yapılıyor ve her türlü ihtiyaçları hijyen koşullarında sağlanıyor. Karantina sürecindekilerin ihtiyaçları Gençlik Spor İl Müdürlüğü Kredi Yurtlar Kurumu ekipleri, Sağlık Ekipleri, Kızılay’ın yemek desteği ile Emniyet güçlerinin gözetiminde sağlanıyor.

Bir hafta öncesinden hazırlanan Kredi Yurtlar Kurumu’nun Değirmenaltı’ndaki Erkek Öğrenci Yurduna getirilen 184 kişinin tüm konforu sağlanarak hijyenik ortamda 14 günü geçirmeleri amaçlanıyor. Aile olarak gelenlerden bazılarına 2 kişilik odada kalırken büyük çoğunluğu ise tek kişilik odalarda kalıyor. Kredi Yurtlar Kurumu’nun Değirmenaltı’ndaki Erkek Öğrenci Yurdunda 184, Çorlu Erkek Öğrenci Yurdu’nda 175 öğrenci olmak üzere 359 kişinin kaldığı yurtların hijyenik ortamı için titiz çalışmalar yürütülüyor.

Habertrak/Serhat Yeşilipek

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER