WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

KENDİ RUHUNUZA BAKIN.!

KENDİ RUHUNUZA BAKIN.!
Bu haber 16 Temmuz 2019 - 11:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Empati yoksunuyuz hepimiz. Toplum olarak böyleyiz. Toplum kin ve öfke dolu bir kavram mı? Kendi gibi olmayan herkese, her şeye öfke dolu ve dışlamakta. Ona yukarıdan bakmakla maşallah denilecek seviyede.

Kimse dönüp kendi ruhuna bakmıyor.

Hiç kimse insanların neler yaşadığını ve geçmişte çektikleri acılarını, nerelerden geldiğini bilmiyor. Fakat iş eleştirmeye, yargılamaya geldiğinde bu konuda harikayız.

Akıl da veriyoruz. Ama huzur yok.

İnsanlar hayata tutunmaya çalışıyorlar.  Bir insan bir şeyi sevmiyor veya herhangi bir düşünce ona uymuyorsa onu aşağılamak, ona nefret kusmak zorunda değil.

Dışlanmış biri, topluma daha kaotik bir çerçeveden bakar ve bu herkese zarar verir. Keşke sorunlarımızı insan olmanın velinimeti akılla, iradeyle çözebilsek.

İnsanları yiyip bitiren öfkeleri, nefretleri ve sevgisizlikleri. Bu da onları bitiriyor.  Siz istediğiniz kadar “iyi biriyim” deyin. İyi biri olmak insanların sevdikleriyle değil; sevmedikleri, nefret ettiklerine karşı gösterdikleri tavırlar ile ölçülür.

Ve bu durumda toplum insanı yalnızlaştırıyor. Ve her şey artık bir korunma mekanizmasına dönüşüyor.  Oyun oynamak zorunda kalıyor insanlar…

Ve şu satırlar dökülüyor;  “Bu onunla benim aramda bir yalnızlık oyunu. Kapının altındaki ışığın canlı durması için oynanan bir oyun.”

Benim oyunum gibi her şey kurmaca ve herkes de bunun farkında. Bilmezlikten geliniyor. Hiçbir şey samimi değil.

Saflık ölmüş…

Ruhumuzu temizlememiz lazım. İnsan olarak geldik biz bu dünyaya. Fakat pislik peşimizi bırakmıyor. Ruhu karanlık olan insanlar yüzünden anca karanlığa karışarak hareket eden insanlar var.

Hep gece yürüyecek değiliz ya.

Biraz da güneşe doğru  yürüyelim…

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler