WEB TV

HaberTrak Gazetesi Haberleri

Kıyı ve plajlarında teknoloji odaklı hizmet

Kıyı ve plajlarında teknoloji odaklı hizmet
Bu haber 08 Kasım 2018 - 13:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, büyük önem verdiği ve çalışmaları sonucunda Uluslararası Mavi Bayrak ödülü kazandırdığı kıyı ve plaj temizliği için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda çalışmaların daha kaliteli, ekonomik ve hızlı yapılabilmesi için yosun toplama makinesini bünyesine kattı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Süleymanpaşa, Şarköy ve Marmaraereğlisi ilçelerinde periyodik olarak gerçekleştirilen plaj ve kıyı temizliğinin daha kaliteli, ekonomik ve hızlı yapılabilmesi için yosun toplama makinesini hizmete sundu. Özel bir şirket tarafından geliştirilerek, patenti alınan yosun temizleme makinesinin kullanımı ileriki günlerde Süleymanpaşa, Şarköy ve Marmaraereğlisi ilçelerindeki tüm kıyı ve plajlarında gerçekleşecek.

KIYI VE PLAJ TEMİZLİĞİNDE YENİ DÖNEM

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Deniz ve Kıyı Hizmetleri Şube Müdürlüğünden konu ile ilgili yapılan açıklamada Tekirdağ’ın Türkiye’de Mavi Bayrak ödülüne sahip sayılı büyükşehirler arasında olduğu belirtilerek, “Bünyemize kazandırdığımız Yosun Toplama Makinesi ile büyük bir titizlikle sürdürdüğümüz kıyı ve plaj temizliği çalışmalarımızı insan gücünden tasarruf ederek ve teknolojik imkânları da kullanarak yürüteceğiz”denildi.

Habertrak/Deniz Altuntaş

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler