WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Koronavirüs ile mücadelede örnek tablo

Koronavirüs ile mücadelede örnek tablo
Bu haber 02 Temmuz 2020 - 10:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ İl Sağlık Müdür Yardımcısı Zafer Soykırlı, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın 1 Temmuz 2020 tarihli Türkiye günlük koronavirüs tablosunu açıklarken, Tekirdağ’ı örnek göstermesinden gurur duyduklarını kaydederek, “Sağlık Bakanımız, Tekirdağ İlimizin Günlük Ortalama Vaka Sayısını 2 Hafta İçerisinde % 31.35 azaltarak, Türkiye Genelinde Tedbirleri Uygulama Başarısı Gösteren En Başarılı İller arasında en yüksek yüzde ile ilk sırada İlimizin adını söylemeleri hem Sağlık Camiamız, hem de İlimiz genelinde büyük bir sevinç yaratmıştır.” Şeklinde konuştu.

TEKİRDAĞ GÜNLÜK ORTALAMA VAKA SAYISINI 2 HAFTADA YÜZDE 31.35 AZALTTI

Soykırlı, Tekirdağ’ın adının örnek gösterilmesinden büyük sevinç duyduklarını belirterek “Sayın Bakanımız Fahrettin Koca; 1 Temmuz 2020 tarihli Türkiye günlük koronavirüs tablosunu açıklarken, Tekirdağımızı örnek göstermiş, “Toplam test sayımız 3,5 milyona yaklaştı. Toplam vaka sayımız 200.000’i geçti. Yeni vaka sayılarında istikrarlı bir düşüş sağlayan, tedbirleri uygulamadaki başarısıyla örnek 5 ilimiz Tekirdağ, Balıkesir, Samsun, Kırşehir, Düzce. Tüm illerde başarabiliriz.” demişlerdir. Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesindeki son durumun masaya yatırıldığı Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Sağlık Bakanımız, Tekirdağ İlimizin Günlük Ortalama Vaka Sayısını 2 Hafta İçerisinde % 31.35 azaltarak, Türkiye Genelinde Tedbirleri Uygulama Başarısı Gösteren En Başarılı İller arasında en yüksek yüzde ile ilk sırada İlimizin adını söylemeleri hem Sağlık Camiamız, hem de İlimiz genelinde büyük bir sevinç yaratmıştır.” İfadelerini kaydetti.

“VİRÜSÜN YAYILMA HIZININ AZALDIĞI DÜŞÜNCESİ YANILTICIDIR”

Tekirdağ’ın elde ettiği bu başarıyı sürdürmek gerektiğine de dikkat çeken Soykırlı, “Sayın Bakanımızın da altını çizdiği üzere ‘Virüsün yayılma hızının azaldığı düşüncesi yanıltıcıdır. Hasta etme gücünün zayıfladığı yönündeki düşünce bilimsel dayanaktan yoksundur. Bunlara itibar edilmesi birçoklarının hastalığa yakalanmasına, hastalığı başkalarına bulaştırmasına neden olmaktadır.’ Türkiye genelinde an itibariyle takdir toplayan, örnek olan ve İlimizi gururlandıran bu başarıyı devam ettirmek, en başta halkımızın desteğiyle maske takmak, sosyal mesafemize ve kişisel hijyenimize dikkat etmekten geçecektir. Bu nedenle hep birlikte bu hususlara azami önem gösterelim. Unutmayalım ki; İyi günlere, sağlıklı günlere, alacağımız önlemler ile kavuşacağız. Riske karşı alınabilecek tedbirler, aslında uygulanması en kolay olan tedbirlerdir. Virüs gerçeğini dikkate alarak hayatımıza elimizden geldiğince çeki-düzen vermemiz, bulaş riskini azaltma adına en önemli adımımızdır.” Değerlendirmesinde bulundu.

“TEDBİRLERE NE KADAR ÇOK UYARSAK, O KADAR ÇABUK NORMALLEŞİRİZ”

Sağlık personeline yapılacak en büyük desteğin ise vatandaşların kurala uyması olacağını söyleyen Soykırlı, “Sağlık personelimizin üst düzey özverisi, onların bu süreçteki vefakar çalışmaları her türlü takdirin üzerindedir. Ancak Kıymetli Sağlık Personelimize vereceğimiz en büyük destek, kurallara uymak olacaktır. Bu konuda halkımızın kurallara uyması ve gece-gündüz görev başında olan sağlık personelimize desteğe devam etmeleri çok büyük önem arz etmektedir. Tedbirlere ne kadar çok uyarsak, o kadar çabuk normalleşiriz. Bu önemli başarı için, kamusuyla, üniversitesiyle, özeliyle sahada 7/24 cansiperane bir şekilde mücadele eden sağlık personelimiz başta olmak üzere, tüm idarecilerimize, paydaş kurumlarımıza ve kıymetli halkımıza İl Sağlık Müdürlüğü Ailesi olarak teşekkür eder; minnet ve şükranlarımızı sunarız.” Açıklamasında bulundu.

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER