WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“Mahallemizin parkını geri istiyoruz”

“Mahallemizin parkını geri istiyoruz”
Bu haber 07 Kasım 2019 - 16:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan İbrahim Müteferrika Parkı’nın kapatılması tepkiyle karşılandı. Parkın kilit vurulmuş kapısına gelen vatandaşlar kapatılan parkın açılmasını istedi.

2016 yılından bu yana işletme ruhsatı bulunmadığı halde çalıştırıldığı ileri sürülen çay bahçesiyle birlikte İbrahim Müteferrika Parkı Süleymanpaşa Belediyesince kapatıldı. Oyun alanları da bulunan parkın kapatılmasına bazı vatandaşlar tepki gösterdi. Parkın kapısında bir araya gelen vatandaş tepkilerinin çay bahçesi için olmadığını asıl tepkilerinin parkın tamamının kapatılmasına olduğunu belirtti. Genci yaşlısıyla park önünde buluşan vatandaşlar ellerinde çeşitli pankart döviz alıp, parkın kapısında park alanın açılması için talepte bulundular.

Vatandaşlar parklarını geri istediklerine değinerek, “Çoluğumuzu, çocuğumuzu getiriyorduk. Biz kendimizde burada oturuyorduk. Mahalle halkı olarak biz hepimiz buranın geri açılmasını istiyoruz. Çoluğumuz, çocuğumuz burada büyüyor. Biz sadece kapıların açılmasını istiyoruz. Mahallemizin en yakın parkı burasıydı. Çocuklarımızla güvenli bir şekilde bu parkta eğleniyorduk. Trafik nedeniyle sahile de inemiyoruz. Çay bahçesi olarak, işletme olarak bizim sorunumuz değil. Biz bahçeyi istiyoruz, oyun parkını istiyoruz. Başka yerlerde olsa park açarlar, burada parkı kapatıyorlar. Mahallece park alanımızı istiyoruz” açıklamasında bulundular.

Habertrak/Ayşe Keşkek

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler