WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Malkara’da yağlı güreş coşkusu

Malkara’da yağlı güreş coşkusu
Bu haber 17 Eylül 2019 - 11:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Malkara Belediyesi tarafından 23. düzenlenen Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan Geleneksel Yağlı Güreşleri, Meşatlık mevkiindeki Fehmi Özkan Güreş Sahasında yoğun bir katılımla coşku içerisinde gerçekleştirildi.

Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan Geleneksel Yağlı Güreşlerine; Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun, Enez Kaplan, Malkara Kaymakamı Erkan Karahan, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Geçmiş Dönem Malkara Belediye Başkanı Zeki Eren, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, İYİ Parti Malkara İlçe Başkanı Şencan Pakalpakçıl, İlçe Belediye Başkanları, Malkara Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Özer, Ersin Kaçar, Ahmet Nazif Balcı, İsmail Akkaya, Geçmiş Dönem Malkara Güreş Ağası Ahmet Oflas, Malkara Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Dernek Başkanları, Muhtarlar, basın mensupları, rahmetli Fehmi Özkan’ın ailesi ve güreş sever vatandaşlar katıldı.

Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan Geleneksel Yağlı Güreşleri öncesinde Malkara Belediyesi önünden, 14 Kasım Caddesi, Hürriyet Caddesi, Şehitlik Caddesi, Kurtuluş Caddesi ve İsmet İnönü Caddesi güzergâhından geçilerek Meşatlık mevkiindeki Fehmi Özkan Güreş Sahasına kadar davul zurna eşliğinde kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan Geleneksel Yağlı Güreşlerinin açılış konuşmasını gerçekleştiren Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Sayın milletvekillerim, sayın belediye başkanlarım, siyasi partilerimizin değerli temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının değerli başkanları, değerli mahalle muhtarlarımız, saygıdeğer basın emekçileri, ata sporumuzu seven değerli güreş sever hemşehrilerim Fehmi Özkan Güreşlerini 6 yıl aradan sonra 23’üncüsünü düzenlemenin coşkusuyla, heyecanıyla hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bizler görev yaptığımız süre boyunca sporun her türlüsünü destekliyoruz. Amacımız hemşehrilerimizin arasındaki siyasi, sosyal ve ekonomik farklılıkların ortadan kaldırıp Malkaralılık bilincinde buluşturmak. Bugün bayan hentbol takımımız Trakya’da ki en başarılı hentbol takımı 1. Lig’de mücadele ediyor. Yine çocuklarımızdan oluşan U takımlarımız futbolda bölge ve il bazında birçok şampiyonluğa imza attı.  Bu dönem Malkara 14 Kasım Spor Kulübü’nde Malkara’lı gençlerden oluşan bir kadro sahaya süreceğiz, onlarında başarılı olacağına inancım tam. Bugün Malkara’nın yetiştirdiği en büyük değerlerinden biri olan Fehmi Özkan’ın anısına tekrar güreşlerimizi tertip ediyoruz. 6 yıl ara vermiştik. Bu güreşlerde benim kadar hatta benden daha fazla emeği olan büyüklerimiz, ağabeylerimiz var. Ben ilk önce bütün destekçilerimiz olan firmalarımıza ve sivil toplum kuruluşlarımıza tüm hemşehrilerim huzurunda teşekkür ediyorum. Belediyemizin kasasında maddi anlamda hiçbir tutar çıkmadan güreşlerin yapılmasını sağladılar. Bu güreşlerden benden fazla emeği olan bir ağabeyimiz var. Uzun yıllar önce Malkara’ya hizmet etmiş olmasına rağmen hala eserlerinden faydalandığımız geçmiş dönem Belediye Başkanımız Zeki Eren de aramızda ben buraya davet ediyorum. Tüm hemşehrilerimize katıldıkları için teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.” dedi.

Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan Geleneksel Yağlı Güreşleri yeni ağası Ergün Bakırhan oldu.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan Geleneksel Yağlı Güreşleri ağası olan Ergün Demirhan ile birlikte er meydanını dolduran vatandaşları selamladı.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan Geleneksel Yağlı Güreşlerinin düzenlenmesinde maddi anlamda destek olan sponsorlara teşekkür plaketi takdim etti.

Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan Geleneksel Yağlı Güreşleri er meydanında küçükler, büyük orta, başaltı pehlivanları ve başpehlivanların müsabakalar vatandaşlar tarafından heyecan içerisinde izlendi.

Başpehlivanlık final müsabakasında Kırkpınar’ın başpehlivanı Orhan Okulu ile karşı karşıya gelen Serhat Gökmen rakibini yenerek Malkara’nın başpehlivanı oldu.

Yapılan güreşler sonunda dereceye giren pehlivanlara ödüllerini Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve protokol üyeleri takdim etti.

Malkaralı Pehlivan Fehmi Özkan Geleneksel Yağlı Güreşleri çekilen hatıra fotoğraflarının ardından son buldu.

Habertrak/Özlem İnan

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler