WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Mestan Özcan’dan Kendi Kalesine Gol

Mestan Özcan’dan Kendi Kalesine Gol
Bu haber 18 Haziran 2020 - 14:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan’ın sosyal medyadan paylaştığı bozuk yollar Tekirdağ Valiliği YİKOP’a ait çıktı. İl Başkanı Özcan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesini eleştirmek isterken Tekirdağ  Valiliğini eleştirdi.

Malkara ilçesi Sağlamtaş Mahallesi yollarının daha önce Tekirdağ Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon başkanlığına ait olduğu ve daha önce YİKOP tarafından yapıldığı belirlendi.

MESTAN ÖZCAN YİNE BALTAYI TAŞA VURDU!
AK Parti İl Başkanı Özcan’ın açıklamasına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak belgelerle yanıt verdi.
Başkan Albayrak açıklamasında:”
Siyasi hesaplarla Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizi ve kurum yönetimini hedef almayı alışkanlık haline getiren AKP Tekirdağ İl Başkanı Sayın Mestan Özcan, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile baltayı yine taşa vurdu.
Her ne kadar Mestan Özcan açıklamasında Sağlamtaş ve çevre mahalle sakinlerinin yol problemleri yüzünden isyan ettiklerini belirtmişse de, fotoğraflarını paylaştığı söz konusu yollar Tekirdağ Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından 2017– 2018 yıllarında yaptırılmıştır. Hatta yapım aşamasında AKP yöneticileri tarafından yürütülmekte olan çalışmalar sahiplenilmiş ve siyasi reklam aracı olarak kullanılmıştır.
Çok kısa bir süre içerisinde bu yollarda meydana gelen bozulmalar, yerel ve ulusal basının haberlerine konu olmuştur. Mahalle muhtarları ve vatandaşlardan gelen şikâyetler doğrultusunda, yollarda incelemeler yapılmış, Sağlamtaş yolunun yanı sıra Ahmetçe-Oğuzlu, Köseilyas, Otmanlı-Selçuk, Övenler-Danişment, Vakıfiğdemir-Ballısüle, Yakuplu-Şahbaz yollarında da bozulmalar olduğu tespit edilmiş, trafik güvenliğini tehlikeye sokacak nitelikteki bu bozulmalar, kurumumuzun 15.06.2020 tarihli yazısıyla YİKOB’a bildirilmiştir.
YİKOB tarafından yaptırılmış olan yollardaki bozulmaların sorumluluğunun Tekirdağ Büyükşehir Belediyemize yüklenmesi, siyasi rant elde etmek ve kurumumuz aleyhinde algı oluşturmaya yönelik bir karalama kampanyasından ibarettir.
Kurumumuza yöneltilen haksız ithamlar karşısında, büyük ailemiz olarak gördüğümüz Tekirdağ halkına her alanda en iyi hizmeti verme ilkesiyle çalışmaya devam edeceğiz.dedi.

MESTAN ÖZCAN’IN TAHLİHSİZ AÇIKLAMASI

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan’ın tahlihsiz açıklaması şöyle “Sağlamtaş ve çevre mahallelerdeki hemşehrilerimiz yol problemleri yüzünden isyan ediyor.

Hemşehrilerimizin şöyle teklifleri var;
“ Sağlamtaş ve civar mahalleleri Süleymanpaşa Belediyesine bağlayamaz misiniz? Biz Malkara ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden hiç bir hizmet alamıyoruz. Bize Cüneyt Yüksel gibi yerinde durmayan her sokağa asfalt yapan çalışkan belediye başkanı lazım. “
Önümüzdeki hafta, Sağlamtaş mahallemize gidip, hemşehrilerimizin şikayetlerine kulak verip, tekliflerini yerinde değerlendireceğim.
Hemşehrilerimizin mağduriyetleri bizi üzüyor.  Söz veriyorum, yapılan zulümden sizi inşallah biz kurtaracağız dedi.

a

 

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV