WEB TV

HaberTrak Gazetesi Haberleri

Metruk binalar suç odağı

Metruk binalar suç odağı
Bu haber 05 Aralık 2018 - 11:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ’da metruk binalarda meydana gelen hırsızlıkların ardı arkası kesilmiyor. Tekirdağ’da hırsızlar, metruk binalardaki tahta ve demirleri çalarken, bunu gören vatandaşlar ise durumu polise bildirip, buna yönelik önlemlerin alınması gerektiğini belirtiyorlar.

Metruk binaların yoğun olduğu Tekirdağ’ın merkez ilçesi Süleymanpaşa’nın Ertuğrul Mahallesi’ndeki metruk binalarda malzeme hırsızlıklarının ardı arkası kesilmiyor.

BU SEFER KAMERAYA YAKALANDILAR

Yine Ertuğrul Mahallesi’nde bulunan bir metruk binaya giren kimliği belirsiz şahıslar, mahalle sakinleri tarafından saniye saniye kaydedildi. Metruk bir binanın demir parçalarını balyozla parçalayarak koparan hırsızlar, binaya da zarar verdiler.Duruma engel olmaya çalışan mahalle sakinlerine ise hırsızlar,pişkince cevap vererek, “bizde evde aile bakıyoruz” dediler.

VATANDAŞLAR HUZURSUZ

Mahalle sakinlerinden Nuran Gümüşçüoğlu, metruk binalardan yapılan hırsızlıklara ilişkin yaptığı açıklamada; bu konuda önlemlerin alınması gerektiğini söyledi. Nuran Gümüşçüoğlu, “Bu eski binalar, kentsel dönüşüm ile  yıkılsın. Yenisi yapılsın.Yani dönüşüm olsun.’Gece bekçisi konulacak.’ denildi. Bekçilerinde hayatı söz konusu ve  tehlikede.Yani devletimiz ilgilensin.Mesela ahşap binalar,oturulacak düzeyde değiller. Kültür Müdürlüğü izin vermiyor. Camlar kırılıyor, içeride tinerciler, Tekirdağ çok berbat bir şehir.

POLİS ZAMAN ZAMAN KONTROL ETSİN

Polisimiz devriye gezerse bilhassa gece tabii bunu gündüz yapabildiğine göre, gece o kadar inanılmaz bir ses oldu ki bu kez parktan mı bir şey çaldılar bilmiyorum. İki tane sandalye vardı arabasının üzerinde 2 kişiydi ondan sonra yine devam etti gürültüler. Ben de bu sefer korkudan yapacak bir şeyim yok. Göremedim onları. Ancak taş attım çatıya. ‘Böyle korkup kaçsınlar’ diye. Bilmiyoruz bunun sonu ne olur. Ya devlet bu binaları yıksın. Ya da onarsın. Böyle durması olur mu?” diye konuştu.

Habertrak/Özlem İnan

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler