WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“Ne satılıyor ne alınıyor”

“Ne satılıyor ne alınıyor”
Bu haber 21 Ağustos 2019 - 17:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Burada milli servet çürüyor”

Motosikletlere hayvan küpeli önlem

Tekirdağ’da bulunan Yediemin otoparklarında bulunan yüzlerce motosiklet çürüyor. Yediemin otopark işletmecisi İsmail Kılıç, “Burada milli servetimiz çürüyor” diyerek yetkililere seslendi.

Tekirdağ’ın merkezi ilçesi Süleymanpaşa’da bulunan Yediemin otoparkları motosikletlerle dolup taştı. Otoparkın motosikletlerle dolup taşmasına karşılık otopark işletmecisi İsmail Kılıç, kaybolmasın diye motosikletlere küpe uygulaması başlattı.  Yetkililere seslenen Kılıç, burada her geçen gün milli servetin çürüdüğünü belirterek, çağrıda bulundu.

“Büyük bir sıkıntımız var”

Yediemin otopark işletmecisi İsmail Kılıç, bırakılan araçlarla ilgili yardım beklediklerine değinerek, “Tekirdağ’da 2012 yılından bu yana otoparkçılık yapmaktayım. Bu otoparkla ilgili en büyük sorunlarımızdan biri bize bırakılan ve zamanında alınmayan motosikletler ve diğer araçlarla ilgili büyük bir sıkıntımız var. Burada iş Tekirdağ’da Milli Emlak Müdürlüğüne düşüyor. Milli Emlak Müdürlüğünden bize bırakılan araçlarla ilgili yardım bekliyoruz” diye konuştu.

“Burada milli servetimiz çürüyor”

Yediemin işletmecisi İsmail Kılıç, milli servetin çürüdüğünü belirterek, “Otoparkımız da 400’ün üzerinde motosiklet var. Bunlar yaklaşık bunlarda 4- 5 yıldır devam eden süreçle geliyor ama ne satılıyor ne de sahipleri tarafından alınıyor. Bunlar bizde işte sizlerin de gördüğü gibi büyük bir sorun teşkil ediyor. Burada hem millet hem de devlet herkes kaybediyor. Bunlar zamanında para verilip, alınan değerli eşyalar bunlar milli servet. Burada milli servetimiz çürümeye bırakılmış durumda bunlar alınıp, kullanılıp durumda olanlar var. Hurdaya ayrılacak durumda olanlar var. Milli servet çürümeye bırakılmış durumda” şeklinde konuştu.

“Hayvan küpeleri ile muhafaza ettik”

Motosikletlerin çok olmasından dolayı artık araçları hayvan küpeleri ile muhafaza altına aldıklarını ifade eden Kılıç, “Yetkililer yapacağı işleri zaman kaybetmeden bir an önce yaparsa en azından milletin malı da rezil olmaz. Böylece millet de kaydetmez devlet de kaybetmez. Otoparkımızda şöyle göstereceğimiz üzere motosikletlerin her birine küpe takmak zorunda kaldık. Sayı o kadar çok ki bunları bulamıyoruz. Mal sahibi geldiğinde arayıp, bulmak çok zor oluyor. Bunlar kaybolmasın veya üstümüze düşen sorumlulukta bir sıkıntı yaşamayalım diye bunlara hayvanlara takılan küpe şeklinde özel küpe yaptırarak, küpe ile muhafaza ettik” açıklamasında bulundu. Habertrak/Ayşe Keşkek

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler