WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Öğrenciler devamsızlık yapamayacak

Öğrenciler devamsızlık yapamayacak
Bu haber 05 Aralık 2018 - 13:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ Rehberlik Ve Araştırma Merkezi’nin devamsızlık hakkındaki projesi Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmeye hak kazandı. Bu proje ile öğrencinin devamsızlık nedeni azalacak.

Okullarda devamsızlık yapan öğrencilerin devamsızlık nedenlerini ilçeler ve okullar bazında belirlemek, ardından okullara ait devamsızlık konusundaki istatistiksel verilere ulaşmak amacıyla devamsızlık nedenleri ölçeği geliştirip ardından veri analiz tekniklerini öğrenerek Tekirdağ´da kalıcı bir çalışma yapmak amacıyla hazırlanan “Devamsızlık Ölçeği Geliştirilmesi ve Veri Analizi Eğitimi” projesinin sözleşmesi Tekirdağ Rehberlik ve Araştırma kurum müdürü Dinçer Dönmez tarafından imzalandı.

Tekirdağ´daki üç rehberlik ve araştırma merkezinin ortak olduğu projenin sonunda öğretmenler Tekirdağ’a ait devamsızlık nedenleri ölçeğini geliştirip sahada uygulayacaklar. Ölçek uygulanması tamamlandıktan sonra veri analizleri yapılacak ve okullara özel hedefler planlanarak devamsızlık nedenlerini azaltacak çalışmalar yapılacak.

Habertrak/Özlem İnan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler