WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

ÖZCAN’DAN BEŞ ANA BAŞLIK

ÖZCAN’DAN BEŞ ANA BAŞLIK
Bu haber 10 Ocak 2019 - 13:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, geniş katılımlı basın toplantısında yaptığı yaptığı açıklamada:Tekirdağ’ın sahip olduğu yüksek potansiyeli iyi bir yönetim şekli ile birleştireceğini ve bunları beş ana başlıkta birleştirdiğini söyledi.

TÜRKİYE’NİN VİZYON ŞEHRİ

Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu takdirde Tekirdağ halkını bin 59 hizmet adımı ile buluşturacağına işaret eden Özcan, “Çıktığım bu yolda, kaynaklarını doğru kullanan, önce doğru işi planlayan ve yapan, bunu da detaylıca fizibilitesinden maliyetlerine, sonra o işi doğru, eksiksiz ve zamanında bitiren bir Büyükşehir Belediyesi istiyorum. Bu şehrin Türkiye’nin Vizyon Şehri olmasının önünde hiçbir engel yok.”iddiasında bulundu.

AKLIMDA SÜREKLİ ŞU 4 KONU VARDI

AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, 10 Ocak Gazeteciler Günü münasebetiyle gazetecilerle bir araya geldi.

4 madde ile neden belediye başkan adayı olduğunu anlatan Özcan, “Belediye Başkanlığı’nı düşünmeye başladığımda, aklımda sürekli şu 4 konu vardı. Birincisi, 47 yıldır bu topraklarda yaşayan biri olarak bu şehrin insanlarına hizmet verme fikri beni çok heyecanlandırıyordu. İkincisi, bu şehirde evlendim ve Allah bağışlarsa 2 evlat sahibi oldum. Kendi çocuklarım ve ailem için güzel bir gelecek hayalim var. Üçüncüsü, bazen işim gereği, bazen de ailemle çıktığımız seyahatlerde onlarca şehir gezdim. Bu seyahatlerden anladığım şu ki: Tekirdağ çok yüksek potansiyeli olan şehirlerden biri, ancak potansiyeli çok kötü yönetilen bir şehir. Bu potansiyeli açığa çıkarmak son derece mümkün ve bunu bu şehrin insanları ile birlikte yapacağız. Dördüncüsü ise, ben bu şehrin esnaflarından birinin çocuğu olarak doğdum büyüdüm. Ailemden aldığım terbiye de, inancım da bana problemlere sırtımı dönmektense onları çözmek için çaba sarfetmem ve elimi taşın altına koymam gerektiğini söylüyor. İşte bu nedenlerle Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak bugün karşınızdayım.” Diye konuştu.

“TEKİRDAĞ VİZYON ŞEHİR OLACAK”

Açıklamalarına nasıl bir Büyükşehir Belediyesi ve nasıl bir Büyükşehir Belediye Başkanı hedeflediğini anlatarak devam eden Özcan “Neticede ben az evvel belirttiğim nedenlerle çıktığım bu yolda, kaynaklarını doğru kullanan, önce doğru işi planlayan ve yapan, bunu da detaylıca fizibilitesinden maliyetlerine, insan kaynağından çıktılarına kadar çalışan, sonra o işi doğru, eksiksiz ve zamanında bitiren bir Büyükşehir Belediyesi istiyorum. Yine söylüyorum ki bu şehrin Türkiye’nin Vizyon Şehri olmasının önünde hiçbir engel yok. Şekeri var, unu var, suyu var. Helva için herşey hazır. O zaman bir ehil el ve bir ehil ekiple aşılmayacak engelimiz yok.” İfadelerini kaydetti.

“KATILIMCI BİR YÖNETİM MODELİ UYGULAYACAĞIM”

Katılımcı bir yönetim modeli oluşturarak, çözüm odaklı hareket edeceklerini işaret eden Özcan, “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yönetimin hiçbir aşamasında değerlerimden vazgeçmeyeceğim. Bugün nasıl ulaşılabilirsem, her gün yine ulaşılabilir olacağım. Bunun altyapısını da çalışıyoruz. Telefonumda şuan cevaplayamadığım 9486 mesaj var. Her birine cevap vereceğim inşallah. Ama ayırt edici özelliğimiz, parmak izimiz ne olacak biliyor musunuz? Tüm paydaşlarımızın söz sahibi olduğu bir platform oluşturarak ‘Katılımcı’ bir yönetim modeli uygulayacağım. Sorunların her zaman çözülebilir olduğu bilinci ile hareket edecek ‘Çözüm Odaklı’ bir yaklaşım sergileyeceğim. Yönetimin her aşamasında ‘Şeffaf’ olacağım. Belki de en önemlisi belediyecilik anlayışımın merkezinde her zaman insan olacak; ‘İnsan Odaklı’ yaklaşımımdan asla ödün vermeyeceğim. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ diyen atalarımızın sözleri bize ışık olacak. Karanlıkta yolumuzu kaybetmeyeceğiz inşallah.  ‘Vizyoner’ bir tavır sergileyecek, gelecek hedeflerimizin soyut düşüncelerden değil, spesifik, ölçülebilir, ulaşılabilir ve zamanla sınırlandırılmış somut konulardan oluşmasına büyük önem vereceğim. Hiçbir hizmet adımından, hiçbir zorluktan, hiçbir kronikleşmiş problemden korkmayacağım ve her zaman insanım için ‘Cesur’ adımlar atacağım. Bunlar benim bugün size aktarmak istediğim, gönlümden geçenler. Bu göreve gönülden talibim. Bundan sonraki süreçte daha sık bir araya geleceğiz inşallah.” Açıklamasında bulundu.

“ÖZCAN’DAN 1059 HİZMET ADIMI”

Daha yaşanabilir, daha sosyal, daha çevreci, daha zengin bir Tekirdağ için Trafik ve Ulaşım, Çevre ve Şehircilik, Yaşam ve Toplum, Ekonomi ve Turizm olmak üzere 5 ana başlıkta ve bu 5 ana başlığa dair 27 alt başlıkta bin 59 hizmet adımı planladıklarını belirten Özcan, sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Her bir hizmet adımı için detaylı bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Bunlar birer seçim vaadi olsaydı, şimdiye kadar rahatlıkla önünüze getirebilirdik. Oysa herbiri için yapılan çalışmalar sonuçlandıkça, niyetimiz önce şehrin acil ve önemli konularından oluşan 1000 hizmet adımını açıklamak. Sonra 50 büyük hizmet adımını sırasıyla açıklayacağız. En son, bütün çalışmalarını devlet, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve uzmanlarından oluşan tüm paydaşlardan alınan görüşler ile şekillendireceğimiz Tekirdağ’ın 9 Mega Hizmet Adımı’nı yine önce sizlerle paylaşacağız. Bugünkü katılımınız ve bundan sonraki destekleriniz ve ilginiz için hepinize şimdiden çok teşekkür ediyor; güzel haberler ile bir araya gelebilmeyi diliyorum.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
WEB TV
Örnekler